Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła /13.09.2020/

Dzisiaj rodziny Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Kalwarii, prosząc o opiekę Pani Kalwaryjskiej dla naszych rodzin.

Wieczorem o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie i poświęcenie obrazu bł. Władysława Bukowińskiego. Procesji nie będzie ze względu na prace wokół kościoła.

Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Środa – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

Czwartek  – wspomnienie (dowolne) św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła.

Piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Januarego, biskupa i męczennika.

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek na Mszy Św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji ks. Roberta z okazji jego imienin. Życzymy solenizantowi błogosławieństwa Bożego w posłudze w naszej parafii.

W piątek zapraszamy młodzież ze Szkoły Podstawowej ( kl. 6, 7, 8) przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18.00.

W sobotę zapraszamy rodziców kandydatów do Służby Liturgicznej na spotkanie o godz. 9.00.

W niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.30 będziemy przeżywać parafialny dzień dziękczynienia. Zapraszamy sołectwa z wieńcami dożynkowymi w strojach regionalnych. Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej,

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa– Róża MB z Góry Karmel

Sobota  – Róża św. Józefa

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Niegoszowic od od p. Stanisława Szczepańskiego ul. Jana Kowalika, ul. Słoneczna.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy na tacę 6.200 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (5), Kochanowa (1), Młynka (2), Nielepice (6), Niegoszowice (5), Pisary (2), Rudawa (13). Prosimy o dokładne adresowanie kopert. Trwają prace remontowe ogrodzenia kościoła i dokończenie drogi procesyjnej wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają te dzieła ofiarą pieniężną.

Prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela, dla dzieci Mały Gość

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.