Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła C /10.11.2019/

Dzisiaj, przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy okazać pomoc modlitewną i materialną chrześcijanom z Sudanu Południowego. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary na ten szczytny cel.
Po południu o godz. 16.00 sołtys Rudawy i Rada Sołecka zapraszają do Świetlicy Wiejskiej w Rudawie na „Listopadowe śpiewanie”.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Środa– wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.
Niedziela – III Światowy Dzień Ubogich.

W poniedziałek będziemy świętować 101. r. odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem nasz kraj odzyskał wolność i suwerenność. To powód do dumy i wdzięczności względem tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Ojczyznę. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Po Mszy Św. przemarsz na Skwer Ks. Bukowińskiego i parafialny cmentarz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, druhów i druhny OSP , społeczność Szkoły, jak i wszystkich, którym miła jest nasza Ojczyzna.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00).

W piątek spotkanie dla młodzieży bierzmowanej z klasy VIII o godz. 1745.

W sobotę 16 listopada br. o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. z okazji 150 – lecia pobytu Sióstr Służebniczek w naszej parafii. Zapraszamy parafian do wdzięcznej modlitwy za siostry i ich dzieło w naszej parafii.

W niedzielę 17 listopada br. po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. W ramach tego dnia odbędą się w Krakowie trzy ważne wydarzenia organizowane przez Archidiecezję Krakowską. Pierwszym z nich będzie Namiot Spotkania na Małym Rynku, drugim rekolekcje w Bazylice Mariackiej i trzecim Modlitewne Jerycho. Z tej okazji w niedzielę 17 listopada w całej archidiecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do skarbon a uzyskane środki zostaną przekazane na działalność zespołów charytatywnych na rzecz ubogich. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Marii Laskiewicz do pp. Skrobot.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny. Niedziela – Oblicza patriotyzmu (artykuł). Źródło – Niepodległa Ojczyzna. Cuda i  łaski

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Stanisław Frąś z Rudawy, śp. Anny Mucha z Rudawy, śp. Barbara Adamik z Rudawy, śp. Maria Laskiewicz z Nielepic. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: