Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła C (03.11.2019)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” po Mszy Św. o godz. 17.00. Do  modlitwy adoracyjnej zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.

Sobota– rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej(święto).
Niedziela – XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W piątek rozstrzygnięcie konkursu o świętych związanych z naszą parafią. Zainteresowanych zapraszamy na Msze Św. na godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę ministranci przed kościołem będą zbierać ofiarę dla chrześcijan prześladowanych z Sudanu Południowego.

W listopadzie przed Mszą Św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Niech ta modlitwa będzie wyrazem nie tylko naszej miłości, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża św. Józefa

Informujemy, że nasz parafianin Rafał Wiktor Borowiejski otrzyma święcenia diakonatu 9 listopada br. w Nowym Jorku. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości odpustowej naszej parafii. Dziękujemy Pocztom Sztandarowym, strażakom z OSP, Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrze Renacie, scholi, panom od baldachimu, jak i wszystkim uczestnikom tejże uroczystości.

Wczoraj nikt z wyznaczonych rodzin z Młynki nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Nielepic (od p. Marty Gędłek do p. Janiny Korbiel).

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” – o świętych, nie tylko tych, którzy są w niebie. Także o tym, jak zostać świętym już tu, na ziemi. Niedziela – artykuł; Pomoc dla zmarłych, Źródło – Pamięć o tych, którzy odeszli. Mały Gość – niesamowite historia dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane. Arka

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: