Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Poświęcenia Własnego Kościoła /27.10.2019/

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy o budowniczych naszego kościoła oraz o tych, którzy teraz otaczają go swoją troską. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom. Na Mszy Św. o godz. 9.30 uroczyste „Te Deum”. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza
Czwartek– dzień powszedni. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych. Suma odpustowa o godz.18. Zapraszamy parafian, Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, młodzież, panów do baldachimu. W tym dniu nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 na które zapraszamy Róże Żywego Różańca. Prosimy parafian o przyniesienie świec na procesję.
Piątekuroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg. porządku niedzielnego (Mszy Św. wieczornej nie będzie). Uroczyste nieszpory o godz. 13.30. Msza Św. na cmentarzu za zmarłych parafian o godz. 14.00. Po Mszy Św. procesja do Pięciu Stacji połączona z wypominkami za zmarłych.
Sobotawspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00 (procesja wokół kościoła połączona z wypominkami) i 17.00.
Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Informujemy, że 16 listopada br. Siostry Służebniczki NMP będą przeżywały swój jubileusz 150 – lecia pobytu w naszej parafii.

Dziękujemy parafianom z Młynki posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła przed odpustem zapraszamy kolejne rodziny z Młynki od pp. Gniadek (po wieczornej Mszy Św.) a na sobotę zapraszamy rodziny od pp. Tataruch.

W środę spowiedź przed odpustem od godz. 16.00 (szczególnie zapraszamy dzieci z klasy IV!). Możliwość spowiedzi na nabożeństwie różańcowym.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Niedziela – Kim są święci? Źródło, Mały Gość – dla dzieci o wybitnych Polakach, bez których świat nie byłby ten sam..

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: