Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła /20.10.2019/

Dziś, Kościół na całym świecie po raz 93. przeżywa Światowy Dzień Misyjny. Staje się on co roku okazją, by odnowić w sobie gorliwość misyjną i apostolską. Cały październik został przez papieża Franciszka ogłoszony Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Hasłem tegorocznego dnia misyjnego są słowa „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”.
Taca dzisiejsza przeznaczona na misje. Nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.30.

Wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
Sobota – wspomnienie (dowolne) bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.
Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Uroczyste Te Deum na Mszy Św. o godz. 9.30. Taca w tym dniu przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

W czwartek katecheza przy parafii dla młodzieży klasy VII Szkoły Podstawowej. Spotkania rozpoczynają się nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.
W piątek spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy Św. o godz. 17.00.
W piątek spotkanie Zelatorek Żywego różańca na plebanii po Mszy Św. o godz. 17.00.

Nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 16.30.
W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi grupa modlitewna Domowy Kościół.

Poniedziałek – Róża św. Rity
Wtorek – Róża św. Jana Pawła II
Piątek – Róża Matki Bożej Zwiastowania NMP
Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Gminie Zabierzów dołącz do Paczki na www.superw.pl.

Msza Św. odpustowa ku czci Wszystkich Świętych zostanie odprawiona w wigilię tejże uroczystości 31 października o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie ks. prof. Andrzej Zwoliński.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie odkładajmy porządków na ostatnią chwilę, aby śmieci mogły być wywiezione z cmentarza. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii.

Podczas XIX Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 2.100 zł. Ofiara została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W sobotę nikt z rodzin wyznaczonych z młynki nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Młynki od pp. Anny i Adama Żbik.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci. Niedziela – Pytania o stan wiary. Źródło – Kard. Wyszyński wkrótce błogosławiony..

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Janusz Rednowski z Rudawy, śp. Alicja Mazurkiewicz z Siedlca, Zofia Czuber z Rudawy. . Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.