Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła C /17.11.2019/

Trwa III Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem ministranci kwestują na rzecz ubogich. Ofiara zostanie przeznaczona na do Caritas na organizacyjne Święta Ubogich w Krakowie i archidiecezjalne dzieła miłosierdzia.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
Wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
Środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
Czwartek– wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Wszechświata.

Odpowiadając na apel abp Marka Jędraszewskiego od najbliższej soboty rozpoczynamy udział w „modlitewnym maratonie”, który będzie trwał do końca 2020 r. W każdą sobotę pół godziny przed wieczorną Mszą Św. w naszym kościele będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której odmówimy jedną dziesiątkę Różańca i Litanię do św. Jana Pawła II. Niech ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie jego urodzin, stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły św. Jana Pawła II, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za ojczyzną i całą Archidiecezją „. Zapraszamy parafian, grupy modlitewne do wspólnej modlitwy. .

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża św. Józefa
Czwartek – Róża św. Rity
Piątek – Róża św. Jana Pawła II

Przed Mszą Św. wieczorną codziennie modlimy się za zmarłych z parafii (wypominki listopadowe).

W środę po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, jak i składania próśb i podziękowań do skrzynki z prośbami.

W czwartek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VI Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00.

W piątek po Mszy Św. wieczornej „Krąg Biblijny”.

W minioną niedzielę podczas XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy 2.200 zł dla chrześcijan z Sudanu Południowego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Nielepic od p. Jerzego Korbiela do p. Mariana Baster.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczka pro – Life. Na podstawie jej doświadczenia zrealizowano film „Nieplanowane. Niedziela – Moje życie to cud. Swoją receptę na długowieczność dzieli się z nami o. Jerzy Tomziński, paulin, który w listopadzie br. obchodzi 101 urodziny. relacja z święta 100 r. odzyskania niepodległości. Źródło – Wywiad z polskimi skoczkami.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stanisława Wąchol z Rudawy, śp. Henryk Marek z Rudawy. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: