34 niedziela zwykła C – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata /24.11.2019/

Dziś, z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa. Wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mają przywiązania do żadnego grzechu i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego mogą uzyskać odpust zupełny.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
Sobota – święto św. Andrzeja, apostoła.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent w Kościele.

W czwartek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00.

W sobotę o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z jedną dziesiątką Różańca i Litanią do św. Jana Pawła II.

W niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 pomodlimy się w intencji Księdza Proboszcza z okazji jego imienin.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny
Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Siostry Służebniczki pracujące w parafii serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ich Jubileuszu 150 – lecia w Rudawie. Pragną wyrazić swoją wdzięczność w modlitwie przez przyczynę Patronki Zgromadzenia Matki Bożej Niepokalanej i bł. Edmunda Bojanowskiego. Wszystkim składają Bóg zapłać!

W ubiegłą niedzielę podczas Światowego Dnia Ubogiego zebraliśmy do puszek 1.640 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Za tydzień taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Trwają jeszcze prace przy remoncie plebanii i wokół kościoła

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Janiny Kuflik do p. Danuty Kołodziejczyk.

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu niedzielnym” bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na rok 2020 rok. Niedziela – Kościół jest nam potrzebny. Świeccy w Kościele. Źródło – Jezus Chrystus Królem. Arka – Sanktuarium w Kobylinie i kalendarz na rok 2019. W najnowszym „Mały Gość” lampion na tegoroczne Roraty.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Gabryela Bugajna z Rudawy. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i urodziny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Życząc błogosławieństwa Bożego, polecamy ich Bogu przez wstawiennictwo Maryi i świętych patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: