Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Adwentu /01.12.2019/.

Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za cztery tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Nowy rok duszpasterski w Kościele upłynie nam pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.15 uroczyste chrzty dzieci.
Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Środa – wspomnienia (dowolne) św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy Św. „Godzina święta”. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg biblijny, i tych, którzy w podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. W Nielepicach – Msza Św. o godz.15.15.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. W Brzezince – Msza Św. o godz. 15.15 W tym dniu w liturgii Kościoła wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.
Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie i naszej ojczyzny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Żywego Różańca.
Niedziela – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tygodniu roraty rano (godz. 6.30) i wieczorem dla dzieci (godz. 17.00).
Zapraszamy parafian a szczególnie dzieci do udziału w tym nabożeństwie. Na roratach adwentowych będziemy poznawać osobę i życie kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca zostanie beatyfikowany. Zapraszamy dzieci z lampionami. Prośba: dorośli pomóżcie dzieciom wziąć udział w Roratach.
We wtorek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. o rychłą beatyfikację bł. Władysława Bukowińskiego z okazji 45 r. jego śmierci.
W niedzielę na Mszy Św. o godz. 18.00 rozdanie medalików dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu modlimy się i wspieramy materialnie Kościół na Wschodzie. Przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz katolików polskiego pochodzenia zamieszkujących tereny dawnego ZSRR, Białorusi i Ukrainy

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Wtorek – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001. Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii: Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie, Rynek 5 32-064 Rudawa Bank Spółdzielczy Krzeszowice: Nr konta: 62861200030010000201540001

Jeśli chcesz pomóc potrzebującym Rodzinom z terenu naszej gminy Zabierzów i przygotować dla nich Świąteczny Prezent, weź udział w parafialnej akcji Grudniowa Niespodzianka, przeprowadzanej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej W Zabierzowie. Internetowa baza Rodzin potrzebujących dostępna od 16.11.2019 r. pod adresem www.gops.zabierzow.org.pl – zakładka Grudniowa Niespodzianka.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z od pp. Szczygieł do pp. Głogowskich.

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu niedzielnym” początek adwentowego cyklu, zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem w naszych duchowych przygotowaniach na przyjęcie Jezusa będzie prorok Izajasz. Źródło – Eucharystia daje życie. W Niedzieli warto przeczytać artykuł: „To Bóg wymyślił adwent”.

Ogłoszenie:
Samorządowe Centrum Kultury w Zabierzowie zaprasza na charytatywny koncert mikołajkowy dla Kacperka, który odbędzie się 7 grudnia 2019 r. (godz. 16.00) w Centrum Kultury w Zabierzowie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie – Filia w Rudawie – zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Albinem Marciniakiem „Zamki w Polsce”. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 3019 r. godz. 17.30 w Świetlicy Wiejskiej, ul. Rynek 2.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: