Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu ( Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP) /08.12.2019/

Dzisiaj, w Kościele obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszek, aby wesprzeć materialnie naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego.
Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Na Mszy Św. o godz. 18.00 rozdanie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

W liturgii Kościoła:
Piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

W tym tygodniu odwiedzimy chorych przed świętami z posługą sakramentalną wg porządku:
# czwartek – Nielepice (Msza Św. – godz. 15.00) i Młynka (ok. godz. 16.30);
Brzezinka (godz. 15.00) i Pisary (ok. godz. 16.00)
# piątek – Niegoszowice (Msza Św. – godz. 9.00) i Rudawa (ok. godz. 12.00)
Prosimy o zgłoszenie chorych( szczególnie tych, których nie odwiedzamy w pierwszą sobotę miesiąca).

W sobotę od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą w intencji ojczyzny.

W imieniu własnym a także Sołtysa Rudawy, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zapraszamy mieszkańców parafii na „V Spotkanie pod choinką”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (15 grudnia br.) na Rynku o godz. 15.30. Podczas spotkania zostanie zapalona choinka, złożymy sobie życzenia świąteczne. Spotkaniu będą towarzyszyć występy artystyczne. Nie zabraknie przysmaków Koła Gospodyń z Rudawy. Celem charytatywnym imprezy jest pomoc na leczenie Kasperka z Zabierzowa. Ponadto przez cały dzień odbywać się będzie kiermasz i zbiórka dla Kasperka.

Jeśli chcesz pomóc potrzebującym Rodzinom z terenu naszej gminy Zabierzów i przygotować dla nich Świąteczny Prezent, weź udział w parafialnej akcji Grudniowa Niespodzianka, przeprowadzanej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej W Zabierzowie. Internetowa baza Rodzin potrzebujących dostępna od 16.11.2019 r. pod adresem www.gops.zabierzow.org.pl – zakładka Grudniowa Niespodzianka.

Modlitwa Żywego Różańca:
Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Informujemy, że uroczysta Msza Św. w intencji jubilatów przeżywających Złoty Jubileusz Małżeństwa zostanie odprawiona 29 grudnia br. w święto Świętej Rodziny. Prosimy Czcigodnych Jubilatów o zgłoszenie udziału w tej uroczystości.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą remont kościoła.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Nielepic od pp. Pękali do pp. Łuczkoś.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. Niedziela –Czy kryzys wiary dotarł już do Polski? Dlaczego Europa odrzuca chrześcijańskie korzenie? Odpowiada kard. Robert Sarah. Źródło,
Świeca Caritas na stół wigilijny.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: