Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła C (13.11.2022)

Dzisiaj w naszej Archidiecezji obchodzimy 6. Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem ministranci kwestują do puszek na rzecz ubogich i dla naszych braci i sióstr na Ukrainie. Uzyskane środki pieniężne zostaną przekazane na rzecz ubogich rodzin archidiecezji. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i kandydatami na ministrantów, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.

W tym tygodniu:

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. polecamy naszych zmarłych w wypominkach listopadowych.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00).

W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Spotkanie (katecheza przy parafii w ramach przygotowania do bierzmowania) dla młodzieży klas 7 Szkoły Podst. po wieczornej Mszy Św.

W niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Wszechświata.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota – Róża św. Józefa

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 6.100 zł. Dziękujemy ofiary (koperty) złożone na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1), Rudawa (1). Dziękujemy p. Andrzejowi Sypławskiemu za wykonanie i zamontowanie barierek do budynku gospodarczego. Bóg zapłać Trwają dalsze prace przy murach ogrodzenia kościoła i budynku gospodarczego.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze (od pp. Jana, Marzeny Wąchol).

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” ostatnia płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie. W tygodniku Niedziela – przeczytamy artykuł: Dlaczego atakują papieża Jana Pawła II? Dla dzieci: Mały Gość.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Henryk Zając z Rudawy. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: