34 niedziela zwykła C – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (20.11.2022)

Dziś, z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 9.30 i odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa.

Wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mając przywiązania do żadnego grzechu i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego mogą uzyskać odpust zupełny.

Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Wtorek –  wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

Piątek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

W tygodniu wypominki listopadowe przed Mszą Św. o godz. 17.00.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W piątek będziemy gościć w naszej parafii relikwie bł. Carlo Acutisa. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna peregrynacja jego relikwii w naszym dekanacie i archidiecezji. Bł. Carlo Acutis jest głównym patronem  przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Zapraszamy związku z tym młodzież klasy VI, VII, VIII Szkoły Podstawowej na Mszę Św. o godz. 17.00. Modlitewne spotkanie przy relikwiach bł. Carlo Acutisa zakończyły się uczeniem jego relikwii.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nowego roku liturgicznego w Kościele. Pierwsza niedziela adwentu.

Poniedziałek – Róża św. Rity

Wtorek  – Róża Św. Jana Pawła II

Piątek – Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W minioną niedzielę podczas VI Światowego Dnia Ubogiego i Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy do puszek przed kościołem 3.123 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Śląska (prawa strona od Krzeszowic) od pp. Góralczyk do pp. Firek.

Prasa katolicka:  Dziś w „Gościu niedzielnym” warto przeczytać m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w Dzienniczku. W tygodniku Niedziela artykuł: Za tydzień Adwent. Dla dzieci; nowy numer Małego Gościa.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności.: śp. +Barbara Trzaska – Dobosz z Rudawy, śp. +Jan Banach z Siedlca. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.