Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Adwentu A (27.11.2022)

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. 

W liturgii Kościoła:

Środa – święto św. Andrzeja, apostoła

Sobota– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Niedziela  – wspomnienia (dowolne) św. Barbary, dziewicy i męczennicy

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

Od jutra „Roraty” o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00. Postarajmy się umożliwić naszym dzieciom uczestniczyć w pięknym nabożeństwie Rorat będących przygotowaniem na przyjście Pana Jezusa w czasie świąt Bożego Narodzenia.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00).

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 16.30. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian, Honorową Straż Serca Pana Jezusa oraz osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o spowiedzi.

W piątek spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ministranci będą kwestować przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Dzisiaj po Mszy Św. błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Nabywając opłatek pobłogosławiony w kościele podkreślamy naszą jedność z parafią. Kupując go w sklepie czy w galerii handlowej zatracamy sens jedności ze wspólnotą parafialną. Przypominamy, że ofiara z opłatków jest przeznaczona na wynagrodzenie pana Piotra w naszej parafii. 

Dziękujemy za ofiary złożone na renowacje otoczenia kościoła: Nielepice (1). Pomimo złej pogody trwają prace wokół kościoła. Mamy nadzieję, że uda nam się dokończyć rozpoczęte prace.

Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek– Róża Matki Bożej Gromnicznej

Sobota – Róża NMP Królowej Polski

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Rudawy ul. Śląska (prawa strona w stronę „Graności”) od pp. Woźniak i Perlik do pp. Żurakowskich.

Prasa katolicka:  Dziś w „Gościu niedzielnym” szczególnie polecamy artykuł o tym kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo zły pomysł, ponadto dodatek: kalendarz ścienny na 2023
W tygodniku Niedziela artykuł: Świętość na wyciągnięcie ręki – historia Carla Acutisa. Dla dzieci; Staś.

Od dzisiaj w zakrystii do nabycia świece wigilijne Caritas. Złożona ofiara zostanie przeznaczona na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Cena: 10 zł

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. + Jadwiga Skrężyna z Kochanowa. Polecamy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu a nasz Panie…”

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Ważne ogłoszenie Wójta Gminy Zabierzów!

Wójt Gminy Zabierzów informuje, ze Urząd Gminy Zabierzów będzie dystrybuował węgiel po cenie     1765 zł brutto za jedną tonę. Wnioski do zabrania przy gazetach. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Zabierzów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: