Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu A (05.12.2022)

Druga niedziela Adwentu jest Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie, który wspieramy naszą modlitwą i ofiarą do puszek dla naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

Środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada 6. rocz. mianowania abpa Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego.

W tygodniu „Roraty” rano o godz. 6.30 i 17.00. Wieczorem zapraszamy dzieci z lampionami na Mszę Św.  

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W czwartek „Godzina Łaski”. Zapraszamy parafian na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12 do 13. W tym dniu dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej otrzymają medaliki na mszy Św. o godz. 17.00. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

W piątek spotkanie młodzieży klasy siódmej Szkoły Podstawowej po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00. Przypominamy, że jest to obowiązkowa katecheza przy parafii w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W sobotę (10 grudnia br.) po Mszy Św. o godz. 17.00 zapraszamy parafian na uroczysty Akatyst ku czci Bogurodzicy, który zostanie on wykonany przez parafialną grupę muzyczną dorosłych. Akatyst ku czci Bogarodzicy to hymn ku czci Matki Bożej, powstały prawdopodobnie w V lub VI wieku. Według tradycji pochodzi z Konstantynopola. Akatyst w sposób poetycki komentuje Ewangelię i sławi przymioty Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją jest wykonywany w pozycji stojącej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Dziękujemy parafianom za koperty złożone na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (2), Niegoszowice (1)

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę  do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Śląska (lewa strona od Krzeszowic) od pp. Wąchal do krzyża.

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu Niedzielnym”  między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga. W tygodniku Niedziela atrakcyjne dodatki: kolorowanki dla dzieci oraz broszura z obrzędami adwentowymi.  Dla dzieci: Staś.

W zakrystii do nabycia opłatki i świeca na stół wigilijny.

W tym tygodniu Pan Piotr, nasz organista, odwiedzi rodziny w Brzezince i Nielepicach, roznosząc opłatki na wigilijny stół.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności.: śp. +Jerzy Krauss z Krakowa,             śp. +Władysław Mazur z Nawojowej Góry, śp. +Tadeusz Banduła z Nielepic. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: