Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu A (11.12.2022)

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.

W tygodniu;

„Roraty” rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00 (dla dzieci).

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek spotkanie dla młodzieży z klasy ósmej Szkoły Podstawowej o godz. 17.45.

W sobotę Msza Św. dla chorych w Niegoszowicach o godz. 9.00. Wieczorem nowenna do Dzieciątka Jezus

W niedzielę zapraszamy parafian na „8. Spotkanie pod Choinką”, które rozpocznie się o godz. 15.00 na Rynku w Rudawie. Podczas tegorocznego „Spotkanie pod Choinką” będziemy kwestować na rzecz rehabilitacji druhny Magdaleny OSP Balice, która uległa wypadkowi podczas prowadzonych działań ratowniczych. W Brzezince, w Nielepicach i Rudawie po każdej Mszy Św. będzie kwesta na rzecz druhny. Finał zbiórki odbędzie się podczas koncertu. Organizatorzy zapraszają na degustacje potraw wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń w Rudawie a także na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nie zabraknie dobrej, świątecznej muzyki. Więcej informacji na plakatach.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Piątek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Od przyszłej niedzieli Liturgiczna Służba Ołtarza już po raz drugi będzie rozprowadzała Kalendarz na rok 2023. Ofiara zostanie przeznaczona na funkcjonowanie grup parafialnych. Koszt 30 zł.

W tym tygodniu odwiedziny chorych przed świętami z posługą sakramentalną wg. kolejności:

wtorek – Rudawa (godz. 15.00), piątek – Nielepice, Młynka (godz. 15.00), Brzezinka, Pisary (godz. 15.00).

Prosimy o zgłoszenie chorych, jak i osoby, które od dłuższego czasu nie przystąpiły do sakramentów świętych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych.

Informujemy, że powracamy w tym roku do tradycyjnej wizyty duszpasterskiej (kolędy),  podczas której będziemy spotykać w domach z rodzinami naszej parafii. Więcej informacji na za tydzień.

W ubiegłą niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5200 zł. Dziękujemy za koperty na renowację otoczenia: Nielepice (2), Rudawa (1).

Podczas kwesty dla naszych rodaków za wschodnią granicą zebraliśmy do puszek przed kościołem 1980 zł.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę  zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Rudawy z ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego          (od p. Edmunda Gędłek do młyna).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy ważny wywiad o zdecydowanych działaniach kard. Karola Wojtyły w walce z przestępstwem pedofili duchownych. W tygodniku Niedziela przeczytamy: Jak komunikować się z dziećmi i młodzieżą w domu oraz szkole? W zakrystii do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Edward Siodłak z Młynki. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: