Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu A (18.12.2022)

Zapraszamy dzisiaj wszystkich parafian na „VIII Spotkanie pod Choinką”, które rozpocznie się o godz. 15.00. Podczas tegorocznego „Spotkanie pod Choinką” będziemy kwestować na rzecz rehabilitacji druhny Magdaleny z OSP Balice, która uległa wypadkowi podczas prowadzonych działań ratowniczych. Organizatorzy zapraszają na degustacje potraw wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń w Rudawie a także na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Będzie coś dla ciała i dla duszy. Przybędzie do nas św. Mikołaj z podarunkami. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyć będą występy artystyczne.

W tym tygodniu:

„Roraty” rano o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00.

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Rozpoczęła się nowenna do Dzieciątka Jezus. Uczestnicząc we Mszy Św. roratniej połączonej z nowenną, wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

W środę dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Będziemy spowiadać: od godz. 8.00 – 10.00 (przerwa 9.00 – 9.30) i popołudniu od godz. 15.00 – 18.00 (przerwa 16.30 – 17.00). Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na późniejszy termin. Tak ułóżmy sobie zajęcia, abyśmy wszyscy mogli z niej skorzystać. Będą spowiadać księża z poza parafii.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 i zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Wieczorem – wg. tradycji,  – zgromadzimy się w naszych domach przy stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy wszystkich do religijnego przeżycia tego wieczoru i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii (np. Łk 2, 1-20), wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania postu według tradycji. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy Pasterką (w kaplicach o godz.22). Jutrznia przed Pasterką o 23.30. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. wg porządku niedzielnego (dodatkowo o godz. 12.15). Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”. Nieszpory o Narodzeniu Pańskim o godz.17.30.

W poniedziałek Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa. Msze Św. jak w niedzielę. Taca na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszy św. o godz. 9.30 pomodlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku przeżywali „Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie”. Odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Prosimy o zgłoszenie Jubilatów. Zapisy w zakrystii.

Przypominam, że od dzisiaj po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze parafialne. Złożona ofiara będzie przeznaczona na działalność Służby Liturgicznej. Koszt 30 zł.

Informujemy, że na stronie internetowej parafii i gablocie przy kościele został podany plan kolędy na okres świąteczny (od 27.12. 2022 – do 01.01.2023).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na świąteczne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę kolejne rodziny z Rudawy ul. Kolejowa od p. Marii Wąchal.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bardzo przydatny dodatek – „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną’. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „Nie chodzi tylko o to aby przeżyć”.Dla dzieci: Mały  Gość i Staś.

W zakrystii do nabycia świeca Caritas i opłatki na stół wigilijny.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. + Paweł Pierzchała z Kochanowa. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wizyty duszpasterskiej w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie 2022/23

Drodzy Parafianie!
Tegoroczna wizyta duszpasterska rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia.
Po okresie pandemii pragniemy na nowo spotkać się z Wami na wspólnej modlitwie i rozmowie.
Według Prawa kanonicznego, wizytę duszpasterską w domach parafian powinien odbywać proboszcz. W niektórych przypadkach wiernych odwiedzają wyznaczeni wikariusze parafialni lub diakoni. Księdzu mogą towarzyszyć ministranci, zakrystian lub organista. Kolęda zaczyna się najczęściej od 27 grudnia a wizyty duszpasterskie trwają aż do uroczystości Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego. Nie jest to jednak termin nakazany przez żadne prawo.

Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności. Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej.

Plan kolędy:

27 .12. 2022 r. (Wtorek)

Nielepice – od szkoły

(ul. Pogodna, ul. Długa, ul. Sosnowa. Ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Stroma,  ul. Źródlana) godz. 9.00

28 .12. 2022 r. (Środa)

1. Nielepice – Kmiecie

(ul. Świerkowa, ul. Kmieci, ul. Widokowa, ul. Akacjowa, ul. Długa, ul. Pod Skałą, ul. Aleja Brzozowa, ul. Słoneczny Stok, ul. Słoneczna) godz. 9.00

2. Brzezinka – od pp. Gwizdała do pp. Marona

(ul. Sportowa, ul Łanowa, ul. Majowa, ul. Krótka, ul. Słoneczna, ul. Krakowska) godz. 9.00

29.12. 2022 r. ( Czwartek)

1.Nielepice – Perdzina

(ul. Kwiatowa, ul. Kalinowa, ul. Kasztelańska, ul. Długa, ul. Ogrodowa, ul. Cicha) godz. 9.00