Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła C (06.11.2002)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu:

Wypominki listopadowe codziennie w kościele przed wieczorną Mszą Św.

W środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00).

W czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu Sołtys i Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Rudawie zapraszają na koncert z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w Rudawskim Centrum Kultury, Rynek 4 o godz. 18.00. Organizatorzy zapraszają na poczęstunek grochówką. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W piątek Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, parafian, Druhny, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej, radnych, sołtysów do wspólnej modlitwy. Prosimy o wywieszenie flag narodowych. Jest udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych. Z racji Święta Niepodległości kancelaria parafialna nie czynna. Rocznica nominacji biskupiej bpa Roberta Chrząszcza.

W sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W niedzielę będziemy przeżywali Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym a także w archidiecezji krakowskiej VI Światowy Dzień Ubogich. Światowy Dzień Ubogich po raz kolejny zachęca nas do refleksji nad wieloma wymiarami ubóstwa, które są ciągle wokół nas, a może szczególnie uwidoczniły się w tej trudnej rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć.

Ministranci przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek na szczyty cel wsparcia biednych rodzin w naszej archidiecezji. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości odpustowej naszej parafii. Dziękujemy Pocztom Sztandarowym, strażakom z OSP z Rudawy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrom Służebniczkom (szczególnie siostrze Renacie i siostrze Katarzynie) scholii dziecięcej, „krakowiakom” z Brzezinki od baldachimu, jak i wszystkim uczestnikom tejże uroczystości. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Zielona, ul. Polaczka, ul. Suski, ul. Wojtasa Tomasza (od pp. Hudaszek do pp. Jarzęckich).

Prasa katolicka: Dziś w  „Gościu niedzielnym” warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje kościół ludziom samotnym, których wokół nas coraz więcej?  W tygodniku. Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł o nadużyciach dotyczących kultu zmarłych. Dla dzieci – Mały Gość,

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Jerzy Wąchal z Rudawy, śp. +Anna Kurelus z Kleszczowa. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: