Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła C /Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego/ (30.10.2022)

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski, jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy szczególnie o budowniczych naszego kościoła oraz o tych, którzy teraz otaczają go swoją troską. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom.

W tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W poniedziałek ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 (zmiana godziny!). Do prowadzenia modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca. Eucharystią o godz. 18.00 rozpoczniemy świętowanie naszej uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych. Mszy Św. odpustowej będzie przewodniczył ks. Jerzy Górny CM z Krzeszowic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, strażaków z OSP,  parafian, młodzież do niesienia feretronów, panów z Brzezinki (krakowiaków) do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. wg. porządku niedzielnego (Mszy Św. wieczornej nie będzie). Nieszpory o godz. 13.30. Msza Św. za zmarłych parafian na cmentarzu o godz. 14.00. Po Mszy Św. procesja do Pięciu Stacji połączona z wypominkami za zmarłych.

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30  i 17.00. Procesja wokół kościoła z wypominkami o godz. 16.30.

W czwartek „Godzina Święta” o godz. 16.00. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian, a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa i osoby, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania. Msza Św. w Nielepicach o 15.15.

W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15. Pouczenie chrzcielne po wieczornej Mszy Św.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub u opiekunek. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju o godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Wypominki listopadowe czytamy przed wieczorną Mszą Św.                                                       

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne.

Dziękujemy za koperty na remont otoczenia kościoła: Rudawa (2). Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy od ul. Polaczka (od pp. Tobołów do pp. Rednowskich) .

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na nurtujące pytanie: „Gdzie właściwie znajduje się  niebo, piekło i czyścieć? ” Niedziela: ciekawy artykuł: Komu przeszkadza różaniec? Dla dzieci: Mały Gość.

Z prasą katolicką znajdują się kartki zapotrzebowania na węgiel opałowy do domu (ogłoszenie gminy Zabierzów).

W minionym tygodniu odszedł  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Anna Jakubowska z Rudawy, śp. +Marian Sonik z Pisar. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu  życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: