Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła C (23.10.2022)

Dzisiaj przeżywamy w Kościele 96. Światowy Dzień Misyjny. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Misyjny, który będzie przebiegał pod hasłem zaczerpniętym z  Dziejów Apostolskich „Będziecie moimi świadkami”. Niedziela Misyjna to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom.

Nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele misyjne.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30.

We wtorek katecheza przy parafii dla młodzieży z kl. 8 Szkoły Podstawowej.

W środę wspomnienie (dowolne) bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy. Nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy o składaniu próśb i podziękowań do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

W piątek święto apostołów Szymona i Judy.

W sobotę możliwość skorzystania ze spowiedziprzed uroczystością Wszystkich Świętych (odpustem parafialnym) od godz. 16.00. 

W niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Uroczyste Te Deum na Mszy Św. o godz.  9.30.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba. Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii.

W minioną niedzielę podczas Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 3.150 zł i 5 euro. Ofiara została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

Dobiegają końca prace remontowe związane z murami ogrodzenia naszego kościoła. Kolejnym etapem jest remont budynku gospodarczego. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na ten cel: Niegoszowice (1), Krzeszowice (1).

Słowa podziękowania dla p. Krzysztofa Seremaka za prace wykonane przy kościele. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Polaczka (od p. Katarzyny Maciejewskiej do p. Maria Mucha). Będzie to sprzątanie przed odpustem parafialnym.

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gościu niedzielnym” warto zwrócić uwagę m.in. na tekst o posłudze penitencjarzy. Niedziela – ciekawy artykuł o wojnie na Ukrainie. „Ukraińcy wygrają tę wojnę”. Dla dzieci  najnowszy numer Małego Gościa.    

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu  życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: