Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła C (16.10.2022)

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy XXII  Dzień Papieski pod hasłem: „W blasku prawdy”. Jego organizatorem jest Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

W tym tygodniu:

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe na godz. 16:30 ( w niedzielę godz. 17.30).

W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

We wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty.

W środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

W piątek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 8 Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.45. Przypominamy, że katecheza przy parafii jest obowiązkowa w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa małopolskiego.

W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca w tym dniu przeznaczona na misje.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża św. Józefa

Piątek  – Róża św. Rity

Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Grupa młodzieżowa Maestria zaprasza na występ „Kabaretowy Miszung”. W programie między innymi  skecze  kabaretu Starszych Panów, kabaretu Dudek oraz piosenka aktorska. Występ odbędzie się dzisiaj o godz. 18.30 w Domu Kultury w Rudawie.  Po występie coś „słodkiego”. Datki złożone przy okazji zostaną przekazane na rehabilitacje Bartosza z Pisar.

Uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci Wszystkich Świętych rozpoczniemy w wigilię tejże uroczystości ( tj. 31 października) Mszą Św. o godz. 18.00 której będzie przewodniczył ks. Jerzy Górny (Zgromadzenie XX Misjonarzy św. Wincentego a Paulo).

Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu. Przypominamy, że na wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii.

Trwają prace przy murach kościoła i budynku gospodarczego. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Pisary (1), Nielepice (1). Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy  z  ul. Polaczka (od pp. Alina, Krzysztof Mucha do pp. Głogowskich).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” kolejna płyta Biblia Audio a na niej księgi historyczne. Niedziela – ciekawy artykuł: Jan Paweł II na cenzurowanym. Dla dzieci: Nowy numer Staś i Mały Gość

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Irena Rudzka z Kochanowa, śp. +Maria Findura z Brzezinki. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: