Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła B /14.11.2021/

Dzisiaj w naszej Archidiecezji obchodzimy 5. Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem ministranci kwestują do puszek na rzecz ubogich. Uzyskane środki pieniężne zostaną przekazane na działalność zespołów charytatywnych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Czwartek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Piątek – wspomnienie(dowolne) bł. Salomei, zakonnicy

Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Wszechświata.

W tym tygodniu:

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. polecamy naszych zmarłych w wypominkach listopadowych.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00). Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 Szkoły Podstawowej o godz. 18.00.

W niedzielę przyjęcie kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza na Mszy Św. o godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bolesnej

Wtorek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Piątek – Róża św. Józefa

Niedziela – Róża św. Rity

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 4.800 zł. Dziękujemy rodzinom za koperty złożone na remont dzwonów: Brzezinka (2), Kochanów (4), Młynka (1), Nielepice (11), Niegoszowice (5), Pisary (3), Rudawa (15). Dziękujemy za przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Od jutro przystępujemy  do remontu dzwonów.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Ewy Rębacz do końca.

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy dlaczego papież ustanowił dzień Ubogich. Niedziela – przeczytamy artykuł o niezwykłym zdarzeniu związanym z postacią ks. Dolindo Ruotolo opowiada ks. prał. Pappalardo. Dla dzieci: Mały Gość, Staś,

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Stanisława Wiecheć z Siedlca, śp. +Maria Szabłowska z Warszawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: