34 niedziela zwykła B – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata /21.11.2021/

Dziś, z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 9.30 i odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa.

Wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mając przywiązania do żadnego grzechu i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego mogą uzyskać odpust zupełny.

Na Mszy Św. o godz. 11.00 kandydaci  na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i wytrwałości w służbie.

Dzisiaj przed kościołem ministranci kwestują na rzecz migrantów.

Poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej

Środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

Czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

W tygodniu wypominki listopadowe przed Mszą Św. o godz. 17.00.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nowego roku liturgicznego w Kościele. Pierwsza niedziela adwentu.

Niedziela – Róża św. Rity

Poniedziałek – Róża Św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sołtys Rudawy i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rudawie zapraszają do obejrzenia wystawy: 110 rocznica pierwszego wydania książki „W pustyni i puszczy „ Henryka Sienkiewicza. Wystawę można obejrzeć w świetlicy wiejskiej, dziś i w przyszłą niedzielę  w godz. 10 – 13. Serdecznie zapraszamy.

W minioną niedzielę podczas V Światowego Dnia Ubogiego i Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy do puszek przed kościołem 3.300 zł.

Dziękujemy za koperty złożone na remont dzwonów: Dubie (2). Brzezinka (6), Kochanów (4), Młynka (2),

Nielepice (7), Niegoszowice (6), Pisary (6), Rudawa (20). Dziękujemy za przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Brzezinki od pp. Kocjan (ul. Krakowska) do pp. Noworyta (ul. Zachodnia).

Prasa katolicka:  Dziś w „Gościu niedzielnym” bezpłatny dodatek płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym w Katowicach Ks. Janie Machu. Zachęcamy do zakupu. Niedziela – ciekawy artykuł: Czy Chrystusa można ogłosić Królem Polski? Dla dzieci; Mały Gość i Staś.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności.: śp. +Krystyna Piwowońska z Niegoszowic, śp. Antonina Karcz z Rudawy, śp. +Bogusław Wąchal z Rudawy. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.