Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Adwentu C (28.11.2021)

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. 

W liturgii Kościoła:

Wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła

Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Sobota – wspomnienia (dowolne) św. Barbary, dziewicy i męczennicy

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

Od poniedziałku do soboty „Roraty” o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00).

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 16.30. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian, Honorową Straż Serca Pana Jezusa oraz osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ministranci będą kwestować przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Młodzieżowa grupa Maestria zaprasza na wieczór poezji Adama Mickiewicza, który odbędzie się 4 grudnia o godz. 18.00 w Lamusie w Pisarach.

Od przyszłej niedzieli pan Piotr będzie  rozprowadzał opłatki po rodzinach i w kościele.

W minioną niedzielę podczas kwesty dla migrantów przed kościołem zebraliśmy 1150 zł.

Przypominamy, że taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Trwa remont naszych dzwonów. Dziękujemy za ofiary w kopertach złożone na ten cel: Kochanów (2), Brzezinka (5), Niegoszowice (1), Nielepice (8), Pisary (3), Rudawa (7). Dziękujemy za przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek– Róża Matki Bożej Gromnicznej

Piątek – Róża NMP Królowej Polski

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Brzezinki od p. Janiny Nęcka (ul. Zachodnia) do pp. Piechnik (ul. Zachodnia).

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu niedzielnym” kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa. Niedziela  – ciekawy artykuł „Świat odrzucił Boga?”. Dla dzieci: Mały Gość, Staś.

Za tydzień do nabycia „Świeca wigilijna”. Ofiara złożona przy tej okazji będzie przeznaczona na cele charytatywne  prowadzone przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Zofię Rożek z Nawojowej Góry. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: