Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu C (05.12.2021)

Druga niedziela Adwentu jest Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie, który wspieramy naszą modlitwą i ofiarą do puszek dla naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada 5. rocz. mianowania abpa Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego.

W tygodniu „Roraty” o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy parafian a szczególnie dzieci do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Dzieci zapraszamy z lampionami.

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zachęcamy parafian do skorzystania z łaski Sakramentu Spowiedzi Świętej. Nie będzie parafialnej, adwentowej spowiedzi. Nie lękajmy się i nie czekajmy ze spowiedzią do świąt.

W środę  „Godzina Łaski”. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele od godz. 12 do 13 – tej. W tym dniu rozdanie medalików dla dzieci komunijnych (klasa 3) na Mszy Św. o godz. 17.00 .

W piątek spotkanie „Kręgu Biblijnego” po Mszy Św. o godz. 17.00.

W sobotę Msza Św. dla chorych w Niegoszowicach o godz. 9.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W tym tygodniu dalszy ciąg remontu  dzwonów. Dziękujemy parafianom za koperty złożone na ten cel: Dubie (1), Brzezinka (3)), Kochanów (1), Młynka (1), Niegoszowice (3), Nielepice (5), Pisary (1), Rudawa (10). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub przelewem na konto parafialne. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Za tydzień zostanie podana decyzja odnośnie wizyty duszpasterskiej (kolędy) w naszej parafii.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę  do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Renaty Mitka (ul. Zachodnia) do p. Przemysława Szczepańskiego (ul. Spacerowa) i mieszkańców ul. Krzemionki.

Prasa katolicka: Polecamy  w „Gościu Niedzielnym”  adwentową szkołę modlitwy oraz drugą już rekolekcyjną medytację. Niedziela: ciekawy artykuł  do przeczytania „To jest Radio Maryja , a nie radio Tadeusza”. Od dzisiaj nowa cena 8 zł. Dla dzieci: Mały Gość, Staś

Zachęcamy do nabywania świec na wigilijny stół. Cena świecy 10 zł. Zapalona świeca na naszym stole podczas wigilii będzie wyrazem naszej pamięci o dzieciach z ubogich rodzin. Po wigilii świece mogą zabłysnąć na grobach naszych bliskich, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.

Od dzisiaj do nabycia opłatki na Stół Wigilijny u pana Piotra.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności.: śp. Zofia Siekierska z Rudawy, śp. +Barbara Wolszewska z Brzezinki, +Jacek Korbiel z Krakowa. Polecajmy ich dusz  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: