Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu C /12.12.2021/

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych.

Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.

Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

W tygodniu „Roraty” o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00.

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Przypominamy, że nie będzie parafialnej, adwentowej spowiedzi. Nie czekajmy ze spowiedzią do świąt.

W czwartek  rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Uczestnicząc w nowennie wyprośmy dla sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

W niedzielę (19 grudnia br.) zapraszamy parafian na „7. Spotkanie pod Choinką”, które rozpocznie się o godz. 15.30 na Rynku w Rudawie. Podczas tegorocznego „Spotkanie pod Choinką” będziemy kwestować na rzecz chorego Stasia Szymabary z Brzezinki. Od samego rana będzie można wziąć udział w kiermaszu świątecznym. Po każdej Mszy św. w Rudawie i Brzezince będzie kwesta na rzecz Stasia. Finał zbiórki odbędzie się podczas koncertu miejscowych artystów. Organizatorzy zapraszają na degustacje potraw wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń w Rudawie a także na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Więcej informacji na plakatach.

Od przyszłej niedzieli Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać przy wyjściu z kościoła kalendarze parafialne. Ofiara zebrana przy tej okazji będzie przeznaczona na działalność służby, spotkania formacyjne i wyjazdy. Koszt kalendarza 20zł.

W najbliższym tygodniu odwiedziny chorych przed świętami z posługą sakramentalną wg. kolejności:

czwartek – Nielepice, Młynka (godz. 15.00)

Brzezinka, Pisary (godz.15.00)

piątek –      Rudawa (godz. 9.00)

Prosimy o zgłoszenie chorych, jak i osoby, które od dłuższego czasu nie przystąpiły do sakramentów świętych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii, czy u opiekunek charytatywnych.

W uroczystość Najświętszej Rodziny (26 grudnia br. ) zostanie odprawiona Msza Św.  w intencji Jubilatów, którzy w tym roku przeżywają jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa. Prosimy o zgłoszenie Czcigodnych Złotych Jubilatów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej

Czwartek– Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Niedziela – Róża św. Józefa

W ubiegłą niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 4.880 zł. Dziękujemy za koperty na remont dzwonów: Kochanów (1), Brzezinka (7), Nielepice (2), Niegoszowice (1), Młynka (1), Pisary (1), Rudawa (1). Dziękujemy za przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Podczas kwesty dla naszych rodaków za wschodnią granicą zebraliśmy 1.120 zł.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę  zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Brzezinki  od pp. Gwizdała (ul. Turystyczna) do p. Danuty Nędzki (ul. Turystyczna).

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o Modlitwie Jezusowej. Niedziela – kalendarz ścienny na rok 2022 (cena 8 zł). Dla dzieci: Mały Gość i Staś

W zakrystii do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.