Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu C (19.12.2021)

Zapraszamy wszystkich parafian na „VII Spotkanie pod Choinką”, które rozpocznie się o godz. 15.30. W czasie towarzyszącemu imprezie kiermaszu będzie kwesta na rzecz chorego Stasia z Brzezinki. W zbiórkę włącza się także nasza Służba Liturgiczna Ołtarza. Spotkajmy się wspólnie przy zapalonej choince na wspólnym kolędowaniu. Będzie coś dla ciała i dla duszy. Przybędzie do nas św. Mikołaj z podarunkami. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyć będą występy artystyczne. Transmisja na żywo na Facebooku Parafii Rudawa i OSP Rudawa.

W liturgii Kościoła:

W tygodniu „Roraty” o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00.

W poniedziałek, wtorek, środę, czwartek spowiedź przedświąteczna od godz. 16.00. Zachęcamy parafian do skorzystania z łaski Sakramentu Pokuty (czwartek będą księża poza parafii)

W piątekWigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 i zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Wieczorem – wg. tradycji,  – zgromadzimy się w naszych domach przy stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy wszystkich do religijnego przeżycia tego wieczoru i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii (np. Łk 2, 1-20), wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania postu według tradycji. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy Pasterką (w kaplicach o godz.22). Jutrznia przed Pasterką o 23.30. Ze względu na pandemie o stosowanie się do ograniczeń, zwłaszcza noszenie maseczek i zachowaniu dystansu. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. wg porządku niedzielnego: 6.45, 8.00, 9.30, 11.00 (dodatkowo o 12.15)  i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”. Uroczyste nieszpory o Narodzeniu Pańskim o godz.17.30.

W niedzielęŚwięto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Poświęcenie owsa. Msze Św. jak w niedzielę. Taca na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Przypominamy, że wieczornej Mszy Św. nie będzie.  Na Mszy św.  o godz. 9.30 pomodlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku przeżywali „Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie”. Odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Zapisy w zakrystii.

Przypominam, że od dzisiaj po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła można nabyć pierwszy raz kalendarze parafialne. Złożona ofiara będzie przeznaczona na działalność Służby Liturgicznej. Koszt 20 zł. Kalendarze będą  także rozprowadzane na kiermaszu podczas „Spotkania pod Choinką a część kwoty przeznaczona zostanie na pomoc Stasiowi.

Informujemy, że także  w tym roku  wizyta duszpasterska, czyli kolęda z racji panującej pandemii będzie miała inną formę. Więcej informacji podamy w tygodniu na stronie internetowej parafii i Facebooku. .

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na świąteczne sprzątanie w piątek (rano) zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Grażyny Mazur (ul. Krakowska) do p. Marii Węgiel (ul. Zarzecze).

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Dubie (1), Kochanów (1), Młynka (1), Niegoszowice (1), Nielepice (1), Pisary (2), Rudawa (2). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne. Bóg zapłać ofiarodawcom.  

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Marta Wrońska z Nielepic, śp. +Józefa Stryjak z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii.  Za tydzień numer świąteczny z dodatkiem płyty Biblia Audio.  Niedziela z dodatkiem: Śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej. Dla dzieci: Mały Gość i Staś. W zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: