Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa /26.12.2021/

Dziś modlimy się w intencji naszych rodzin – aby były na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu, każda z nich stawała się „domowym Kościołem”, aby okazywały w życiu codziennym wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Na Mszy Św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji Jubilatów, którzy w minionym roku obchodzili złoty, srebrny jubileusz małżeński.

Dzisiejsza taca przeznaczona na Uniwersytet Św. Jana Pawła II w Krakowie.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek –  święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszy Św. o godz. 6.30 poświęcenie wina.

Wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

Piątek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża (Sylwester). Ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory o godz. 16.30. Msza Św. na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym. 

Sobota – uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Msze św. wg. porządku niedzielnego. Niedziela –  druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim (Oktawa Narodzenia Pańskiego). Adoracja Najświętszego sakramentu. Taca na cele inwestycyjne w parafii.

Serdecznie zapraszamy parafian (dzieci i dorosłych) do wzięcia udziału w IV Rudawskim Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego (jeśli pozwoli pandemia).  Dla uczestników Orszaku Trzech Króli  mamy korony i śpiewniki z kolędami. Zachęcamy wszystkich parafian do przygotowania barwnych strojów królów, pasterzy, aniołów itp.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W piątek (wigilia) troskę o nasz kościół parafialny powierzamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od p. Surowiec (ul. Radosna) do pp.

Dobiegł końca pierwszy etap remontów naszych dzwonów. Dziękujemy za koperty złożone na ten cel: Brzezinka (3), Niegoszowice (1), Nielepice (2), Rudawa (4). Więcej informacji na temat remontu dzwonów i inwestycji w parafii na podsumowaniu roku kalendarzowego. Dziękujemy parafianom za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne. Bóg zapłać ofiarodawcom. 

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sobota – Róża Męska Matki Bożej Królowej Pokoju

Jak, już informowaliśmy w tym roku już po raz drugi z racji pandemii nie będzie tradycyjnej „kolędy”. Po odbyciu rozmów z mieszkańcami naszej parafii, pragniemy zaprosić Was na Msze Św. „kolędowe” z  poszczególnych rejonów naszej parafii. Msza Św. będzie sprawowana  w kościele a także w kaplicach w Brzezince i Nielepicach o godz. 18.00. Na zakończenie Eucharystii będzie specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Każda rodzina otrzyma specjalnie przygotowaną broszurę kolędową, w której znajdziemy modlitwę do wspólnego odmówienia i informację o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej parafii. Ponadto poświęcimy kredę, którą  oznaczymy drzwi Waszych domów po powrocie z kościoła.

Zapraszamy na Msze Św. według następującego porządku:

Wtorek (28.12.2021)

Rudawa (kościół) – Niegoszowice – prawa strona /od p. Henryk Piwowoński do p. Grzegorz Piwowoński / ul. Roztworowskich, ul. Jana Kowalika, ul. Słoneczna, ul. Akacjowa/

Brzezinka (kaplica) –  od państwa Kocjan (ul. Krakowska, ul. Zachodnia, ul. Widokowa)

Nielepice (kaplica) – Nielepice / od szkoły (ul. Pogodna, ul. Długa, ul. Sosnowa. Ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Stroma,  ul. Źródlana)

Środa (29.12.2021)

Rudawa (kościół) – Niegoszowice – lewa strona /od. pp. Pogan/ ul. Rudki, ul. Roztworowskich,   ul. Akacjowa, ul. Lipowa, ul. Zakątek, ul. Widokowa, ul. Ogrodowa)

Brzezinka (kaplica) – od pp. Gwizdała do pp. Marona (ul. Sportowa, ul Łanowa, ul. Majowa, ul. Krótka, ul. Słoneczna)

Nielepice (kaplica) – Kmieci (ul. Świerkowa, ul. Kmieci, ul. Widokowa, ul. Akacjowa, ul. Długa, ul. Pod Skałą, ul. Aleja Brzozowa, ul. Słoneczny Stok, ul. Słoneczna)

Czwartek (30.12.2021)

Rudawa (kościół) – Niegoszowice za ogrodem (ul. Ogrodowa), osiedle (ul. Lipowa)

Brzezinka (kaplica) – od Więckowic ( ul. Akacjowa, ul. Zarzecze, ul. Radosna)

Nielepice – Perdzina (ul. Kwiatowa, ul. Kalinowa, ul. Kasztelańska, ul. Długa, ul. Ogrodowa, ul. Cicha)

Poniedziałek (03.01.2022)

Rudawa (kościoła) – Młynka – Podbierze; Młynka – od kamieniołomu

Brzezinka (kaplica) – od kościoła: /od pp. Gościej do p. Śliwińskiej (ul. Kościelna, ul. Krzemionki, ul. Spacerowa, ul. Turystyczna, ul. Krakowska)

Nielepice (kaplica) – doły i środek wsi (ul. Ruczaj, ul. Dębowa, ul. Nad Wąwozem, ul. Leśna, ul. Długa, ul. Św. Jana Pawła II)

Wtorek (04.01.2022)

Rudawa ( kościół) – Rudawa – od reku: Niegoszowice ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego, ul. Podłonie, ul. Słoneczna) ul. Kwiatowa (Niegoszowice) 10, 12; ul. Legionów Polskich 1, 3, 5, 37, 41, 76, 84, 93; ul. Kolejowa 34, 38, 76, 78, 79, 86, 88, 96, 108, 110, 114; ul. Topolowa 19, 31, 37, 43; ul. Wyspiańskiego 30, 32, 34, 36, 42, 44, 48, 56; ul. Podłonie 7, 12, 25; ul. Słoneczna 17;

Środa (05.01.2022)

Rudawa (kościół) – Rudawa – Podłonie: (ul. Na Skarpie, ul. Wyspiańskiego, ul. o. Maksymiliana, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką, ul. Słoneczna, ul. Na Skarpie 1, 7, 9, 23, 27, 33, 37, 43, 61, 65, 69, 75, 81, 87; ul. Wyspiańskiego 22, ul. o. Maksymiliana 1, 2, 5, 6, 7, 8, 14, 17, 26, 28, 21, 22, 25, 33, 40, 44, 49, 50, 51, 53, 56, 68, 80; ul. Łąkowa 1, 3;  ul. Nad Rudawką 17, 46, 64, 70, 82, 90, 104, 108, 114, ul. Słoneczna 25, 26, ul. Podłonie

Czwartek (06.01.2022)

Rudawa (kościół) – Kochanów ( rodziny po obu stronach ulicy ul. Lubomirskich) ul. Leśna, ul. Bukowa, ul. Polna, ul. Słoneczna, ul. Krótka, ul. Złota, ul. Ogrodowa i Sowiarka (ul. Łąkowa, ul. Lubomirskich, ul. Sowiarka, ul. Bulwarowa, ul. Spacerowa)

Piątek (07.01.2022)

Rudawa (kościół) – Rudawa: ul. Olszynowa 28, 32, 34, 36, 38, ul. Osiedlowa 4, 14, 15, 16, 30, 34, 42, 43, 46, 47, 56, 56a, 59, 62, 65, 70, 75, 76, 89, 91, 105, 111, 113, 117, 129, 131, 139, 143, 147; bloki: ul ks. kard. Dunajewskiego)

Sobota (08.01.2022)

Rudawa (kościół) – Rudawa – Rynek: (ul. Rynek, ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego /do mostu kolejowego/, ul. Polaczka); domy pod plebanią: (ul. Zakątek, ul. Zarzecze, ul. Młyńska)

Dokładny plan został wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Prosimy o dalsze przekazanie tej informacji, tak aby dotarła do wszystkich zainteresowanych.

Dziękujemy za ofiary składane przy okazji Mszy „kolędowych”. Tak, jak każdego roku, znaczną część Waszych ofiar kolędowych przeznaczymy na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim oraz Domu Księży Chorych w Swoszowicach oraz wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i misji. Plan kolędy na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  śp. +Jan Lenczowski z Rudawy, śp. +Helena Tarkowska z Niegoszowic. Polecamy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.  

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: