Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła B /07.11.2021/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Środa – wspomnienie Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

Piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Sobota – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

Niedziela – V Światowy Dzień Ubogich. Temu wydarzeniu w dniach 12 – 14 listopada, w kilku punktach Krakowa będą odbywać się wydarzenia towarzyszące; porady prawne, warsztaty tematyczne, wydawanie pakietów odzieżowych oraz żywnościowych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu:

Wypominki listopadowe codziennie w kościele przed wieczorną Mszą Św.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00).

W czwartek Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, parafian, strażaków z OSP, radnych, sołtysów do wspólnej modlitwy. Prosimy o wywieszenie flag narodowych.

W piątek spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Św.

W niedzielę modlimy się w intencji Kościoła Prześladowanego w Libanie. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek dla ubogich z racji V Światowego Dnia Ubogich.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Wtorek – Róża św. Józefa

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sołtys i Rada Sołecka Rudawy, OSP w Rudawie serdecznie zapraszają na Koncert „Powołani do Wolności” z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się na Rynku w Rudawie 10 listopada o godz. 18.00.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości odpustowej naszej parafii. Dziękujemy Pocztom Sztandarowym, strażakom z OSP z Rudawy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrze Renacie i Barbarze, scholi, krakowiakom z Brzezinki od baldachimu, jak i wszystkim uczestnikom tejże uroczystości.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Nielepic od pp. Bereta do pp. Sarnek i Korczak.

Dziękujemy za koperty na remont dzwonów: Brzezinka (6), Kochanów (1), Nielepice (5), Niegoszowice (4), Młynka (12), Pisary (6), Rudawa (12). Do dzisiejszej niedzieli powróciło do parafii 342 koperty. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Prasa katolicka: Dzisiaj w  „Gościu niedzielnym” polecamy szczególnie opowieść o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu  za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę.  Niedziela – Czy podczas wizyty ad limina Apostolorum polscy biskupi musieli się tłumaczyć z czegokolwiek przed papieżem Franciszkiem? Dal dzieci – Mały Gość, Staś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Halina Jodłowska z Rudawy, śp. +Stanisław Staroń z Pisar. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Uprzejmie przypominamy opiekunom grobów o uregulowaniu opłaty za miejsce na cmentarzu, tam gdzie minął okres 20 lat. Z tych opłat finansowany jest wywóz śmieci z cmentarza, woda, wycinka drzew oraz bieżące prace na cmentarzu. Wszelkie prace kamieniarskie, jak również kładzenie kostki wokół grobu, sadzenie drzew itp. na terenie cmentarza, muszą być uzgodnione wcześniej przez rodzinę lub opiekuna grobu z administratorem cmentarza.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: