Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła B (31.10.2021)

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski, jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy o budowniczych naszego kościoła oraz o tych, którzy teraz otaczają go swoją troską. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom. Na Mszy Św. o godz. 9.30 uroczyste „Te Deum”.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Eucharystią o godz. 18.00 rozpoczniemy świętowanie naszej uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych w parafii. Mszy Św. odpustowej będzie przewodniczył o. Jacek Burnus, redemptorysta. Prosimy parafian o przyniesienie świec na procesję.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. wg. porządku niedzielnego (Mszy Św. wieczornej nie będzie). Uroczyste nieszpory o godz. 13.30. Msza Św. za zmarłych parafian na cmentarzu o godz. 14.00. Po Mszy Św. procesja do Pięciu Stacji połączona z wypominkami za zmarłych.

Wtorek  – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30  i 17.00 (procesja wokół kościoła połączona z wypominkami).

Czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. będziemy polecać naszych zmarłych w wypominkach listopadowych.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od godz. 16.00 „Godzina Święta”. Do modlitwy o nowe powołania w Kościele zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Na wieczornej Mszy Św. rozstrzygnięcie konkursu różańcowego. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu  życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne. Dziękujemy za koperty złożone na remont dzwonów: Dubie (1), Brzezinka (13), Kochanów (4), Młynka (3), Niegoszowice (5), Nielepice (3), Pisary (10), Rudawa (26). Prosimy o dokładne adresowanie kopert w celu ewidencjowania ich w kancelarii. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Prosimy dzieci chodzące na nabożeństwo różańcowe o przyniesienie plansz z obrazkami do zakrystii. W przypadku braku planszy prosimy obrazki nakleić na karton.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Zbigniewa Korbiela  do p. Przemysława Bieniek

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o Litanii do Wszystkich Świętych. Niedziela: ciekawy artykuł: Pytaj. Co się stanie po śmierci? Dla dzieci: Mały Gość i Staś. 

W minionym tygodniu odszedł  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Augustyn Kowalski z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: