Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła B /24.10.2021/

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Niedziela Misyjna to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom.

Nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie (dowolne) bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy

Czwartek  – święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza

Niedziela – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. Uroczyste Te Deum na Mszy Św. o godz.  9.30.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

We wtorek katecheza przy parafii dla młodzieży z kl. VII Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy o składaniu próśb i podziękowań do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

W piątek spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych i odpustem parafialnym od godz. 16.00. 

W niedzielę wieczorem rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych. Suma odpustowa o godz.18.00. Ze względu na stan epidemii przypominamy o maseczkach i zachowaniu bezpiecznej odległości w kościele. Ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 (zapraszamy do prowadzenia modlitwy Róże Żywego Różańca). Zapraszamy parafian, Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, młodzież, panów do baldachimu. Prosimy parafian o przyniesienie świec na procesję.

Przypominamy, że 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele wg. porządku niedzielnego. Msza św. za zmarłych parafian na cmentarzu o godz. 14.00.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba. Na wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na remont dzwonów: Brzezinka (10), Kochanów(2), Młynka (5), Niegoszowice (5), Nielepice(9), Pisary (7), Rudawa (31). Dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne. Prosimy o dokładne adresowanie kopert w celu dokładnego ewidencjowania wpłat. Do remontu przystępujemy w tym tygodniu. Prace wykona Firma Rduch.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła przed odpustem parafialnym zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Tadeusza  Banduła do p. Stanisława Musiała.

Przypominamy dzieciom!!! o konkursie różańcowym. Prace przyjmujemy w zakrystii.

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gość niedzielny” przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Niedziela – ciekawy artykuł: Kościół ma prawo do głosu tzn. do udziału w życiu politycznym. Dla dzieci w najnowszym „Małym Gościu” pierwszy w Polsce komiks opowiadający  poruszającą historię życia ks. Jana Macha, Mały Gość.   

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu  życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu odszedł  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Zygmunt Galiński z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: