Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła B /17.10.2021/

Dzisiaj, w Katedrze na Wawelu  uroczystą Mszą Św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. abp Marka Jędraszewskiego zostanie rozpoczęty diecezjalny etap Synodu, który papież Franciszek rozpoczął w minioną  niedzielę w Rzymie.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek  – święto św. Łukasza, ewangelisty

Wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszkę

Środa – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera

Piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Sobota – wspomnienie (dowolne) bł. Józefa Bilczewskiego, biskupa

W tygodniu nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 16.30.

W poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału międzynarodowej kampanii modlitewnej

„Milion dzieci modli się na różańcu”.  Akcja jednoczy dzieci na całym świecie na modlitwie różańcowej o pokój na świecie. Do akcji przystępują dzieci z całego świata. Czekamy na Was na nabożeństwie różańcowym o godz. 16.30!!!

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Św.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża św. Józefa

Czwartek  – Róża św. Rity

Piątek – Róża św. Jana Pawła II

Zapraszamy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w parafialnym konkursie zatytułowanym „W „Modlitwie różańcowej spotykamy się z Jezusem i Maryją”. Konkurs polega na własnoręcznym wykonaniu różańca (różnych przedmiotów). Oceniana będzie pomysłowość. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: I. przedszkolaki, II kl. 1 – 3 III. Kl. 4 – 8. W przygotowaniu różańców mogą pomóc rodzice. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Prace należy składać w zakrystii od 24 do 30 października br.

Tradycyjnie uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci Wszystkich Świętych rozpoczniemy w wigilię tejże uroczystości tj. 31 października Mszą Św. o godz. 18.00. Przewodniczył jej  będzie o. Jacek Burnus, redemptorysta.

Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii

W ubiegłą niedzielę podczas XXI Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 3250 zł, 5 euro. Ofiara została przekazana Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na remont dzwonów: Brzezinka (19), Kochanów(4), Młynka (4), Niegoszowice (11), Nielepice(15), Pisary (5), Rudawa (25). Dziękujemy także za ofiary przelane na konto parafialne. Jeszcze raz prosimy o dokładne adresowanie kopert w celu dokładnego ewidencjowania wpłat. Remont kompleksowy dzwonnicy wykona Firma Rduch. Prace rozpoczniemy 25 października br.  

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Władysława Sarnek do pp. Rokosz.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który nawrócił się na katolicyzm. Niedziela – artykuł o odpustach w Kościele. Dla dzieci Mały Gość i Staś. Broszura dla rodziców – Gdy dziecko pyta o seks.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: