Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła

Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2020)

W radosną Uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy i modlimy się do tych wszystkich, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania, cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Wychwalamy Dobrego Boga za cuda, jakich dokonał w ich życiu.  

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Środa – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Codziennie (od 1 do 8 listopada) wypominki listopadowe przed Mszą Św. o godz. 17.00.

W poniedziałek (Dzień Zaduszny) Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 17.00 (procesja połączona z wypominkami o godz. 16.30).

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

„Godzina Święta” w czwartek o godz. 16.30 . Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Wtorek – Róża NMP Królowej Polski

Niedziela – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Informujemy, że cmentarz parafialny, zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, jest zamknięty od 31 października do  2 listopada br.

Nie mogąc nawiedzać cmentarza w tych dniach zapraszamy parafian do modlitwy w kościele i naszych domach. Decyzją Papieża Franciszka odpust zupełny za wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad.

Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Prosimy, aby informować swoje rodziny, bliskich i sąsiadów, że z naszego kościoła transmitujemy wszystkie Msze Święte i nabożeństwa (YouTube Rudawa ).

Dzisiaj druhowie z OSP Rudawa po Mszy Św. rozdają kalendarze na 2021 r.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Kochanowa (1), Młynka (2), Nielepice (2), Niegoszowice (1), Pisary (2), Rudawa (4). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy ofiarą wspierają to dzieło. Za tydzień taca na potrzeby inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy posprzątali kościół i złożyli ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Dunajewskiego (od pp. Lewińskich).

Prasa katolicka:  W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” – o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą. świętych, nie tylko tych, którzy są w niebie. Także o tym, jak zostać świętym już tu, na ziemi. Niedziela – dla dzieci: Mały Gość, Staś

W minionym tygodniu odeszli  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Antoni Gędłek z Pisar,   śp. Ryszard Lebet z Rudawy, śp. Jan Sadowski z Rudawy, sp. Stanisław Pasek z Siedlca, śp. Bronisław Cieśla z Pisar. Polecajmy ich  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Przypominamy: Każdy grób na cmentarzu powinien posiadać opiekuna. Opiekun otrzymuje dokument rezerwacji miejsca na cmentarzu wystawiony przez Parafię Rudawa. Groby, którymi nikt się nie opiekuje lub wygasła rezerwacja, będą przekopywane ze względu na brak miejsca na cmentarzu.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: