Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła C /08.11.2020/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzony jest pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. W tym roku modlimy się w intencji chrześcijan prześladowanych w centralnej Afryce. Przed kościołem kwesta do puszek.

Dzisiaj dodatkowa Msza Św. chrzcielna o godz. 12.15. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Wtorek – wspomnienie Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Środa – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

Czwartek– wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

Codziennie polecamy naszych zmarłych w wypominkach przed wieczorną Mszą Św.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00). W tym dniu przypada 102 r. Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny          o godz. 9.30. Zapraszamy parafian, Poczty Sztandarowe, radnych, sołtysów, prezesów, naczelników OSP  do wspólnej modlitwy. Prosimy o wywieszenie flag narodowych.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Wtorek – Róża św. Józefa

Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Wypominki za zmarłych można nadal składać w zakrystii lub kancelarii.

W związku z nowymi obostrzeniami władz państwowych informujemy, że w naszym kościele może przebywać 15 osób. Na zewnątrz kościoła uczestnicy nabożeństw (bez limitu) proszeni są o zachowanie dystansu społecznego (1,5 m). Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w kościele, dezynfekcję rąk. Przypominamy, że osoby, które przyjmują Komunię Św. na rękę podchodzą do ołtarza od strony zakrystii.

Tydzień temu strażacy z OSP Rudawa podczas kwesty uzbierali 1462 zł., za co serdecznie dziękują. Dziękujemy parafianom z Rudawy  za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Dunajewskiego (od pp. Michalik) i ul. Łanowej.

W ubiegłym tygodniu na renowację otoczenia naszego kościoła złożyły rodziny ofiarę : Brzezinka (2), Nielepice (1), Młynka (1), Pisary (2), Rudawa (2). Do parafii powróciło 387 kopert na łączną sumę 53.060 zł. Bóg zapłać. Składka dzisiejsza przeznaczona na dokończenie drogi procesyjnej.

Prasa katolicka: Dzisiaj w  „Gościu niedzielnym” Co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego odnośnie aborcji? Niedziela – dla dzieci Mały Gość, Staś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Mariola Kurłowicz z Pisar, śp. Emil Mucha z Rudawy. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Uprzejmie przypominamy opiekunom grobów o uregulowaniu opłaty za miejsce na cmentarzu, tam gdzie minął okres 20 lat. Z tych opłat finansowany jest wywóz śmieci z cmentarza, woda, wycinka drzew oraz bieżące prace na cmentarzu. Wszelkie prace kamieniarskie, jak również kładzenie kostki wokół grobu, sadzenie drzew itp. na terenie cmentarza, muszą być uzgodnione wcześniej przez rodzinę lub opiekuna grobu z administratorem cmentarza.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: