Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła A /15.11.2020/

Dzisiaj w Kościele 4.Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy szczególnie o seniorach.

Wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Środa – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Czwartek – wspomnienie(dowolne) bł. Salomei, zakonnicy

Piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

Sobota – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Wszechświata.

Codziennie polecamy naszych zmarłych w wypominkach przed wieczorną Mszą Św.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 17.00).

Poniedziałek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Czwartek – Róża św. Józefa

Sobota – Róża św. Rity

Niedziela  – Róża św. Jana Pawła II

W minioną niedzielę taca na remont kościoła wyniosła 1.900 zł. Dziękujemy rodzinom za koperty złożone na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Młynka (1), Nielepice (2), Niegoszowice (1), Rudawa (2). Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Dziękuję za wszelką pomoc.

W minioną niedzielę podczas 12. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy 630  zł dla chrześcijan z  Republiki Środkowoafrykańskiej. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Rudawy z ul Osiedlowej (od p. Ani Matuła).

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” –  Ostatnie protesty na ulicach pokazały, że nie mamy do czynienia z pełzającą laicyzacją, lecz jej przyspieszoną wersją. Niedziela, Mały Gość, Staś,

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odeszli  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Anna Spytkowska z Siedlca, śp. + Maria Laskiewicz z Brzezinki, śp. +Barbara Gwizdała z Krakowa. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.