Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Poświęcenia Własnego Kościoła /25.10.2020/

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski, jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy o budowniczych naszego kościoła oraz o tych, którzy teraz otaczają go swoją troską. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom. Na Mszy Św. o godz. 9.30 uroczyste „Te Deum”.

Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:

Środa – święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza

Sobota – wspomnienie NMP. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych. Suma odpustowa o godz.18.00. Ze względu na stan epidemii uroczystości będą miały inny charakter niż dotychczas. Przypominamy o maseczkach i zachowaniu odległości w kościele i poza kościołem. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 (zapraszamy do modlitwy Róże Żywego Różańca). Prosimy parafian o przyniesienie świec na procesję.

Niedziela  – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg. porządku niedzielnego (Mszy Św. wieczornej nie ma). Nieszpory o godz. 13.30. Msza Św. za zmarłych parafian na cmentarzu o godz. 14.00 (ewentualnie z racji pandemii w kościele). Czekamy na decyzje władz państwowych i kościelnych odnośnie cmentarza.  Poinformujemy na stronie internetowej parafii.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30.

W tygodniu podczas nabożeństwa różańcowego możliwość spowiedzi przed odpustem parafialnym. 

Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Niegoszowice (2), Pisary (1), Rudawa (2). Bóg zapłać ofiarodawcom.

W minioną sobotę nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła z ul. Dunajewskiego (blok 72). W sobotę troskę o czystość naszego kościoła (przed odpustem)  powierzamy kolejnym rodzinom z  Rudawy z ul. Dunajewskiego (blok70).

Prasa katolicka: Gość niedzielny,  Niedziela, dla dzieci: nowy Mały Gość, Staś  

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu  życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu odeszli  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Danuta Wąchal – Bicz z Rudawy, śp. Józefa  Wójcik z Młynki. Polecajmy ich  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

W związku ze stanem epidemii druhowie z OSP Rudawa nie będą tradycyjnie roznosić kalendarzy poprzez odwiedzanie naszych domów. Aby jednak podtrzymać tradycję strażacy będą rozdawać kalendarze  w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem i przy wejściu na cmentarz. Celem tej akcji jest wsparcie finansowe OSP Rudawa. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń, na Facebooku OSP Rudawa oraz na stronie internetowej sołectwa Rudawa. Niech będzie to wyrazem naszej wdzięczności za całoroczną ich społeczną służbę.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: