Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła /18.10.2020/

Przeżywamy 29. niedzielę w ciągu roku. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny w Kościele. Będzie on  przebiegał pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Tak właśnie papież Franciszek zatytułował tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Misyjny.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera

Czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Piątek – wspomnienie (dowolne) bł. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Uroczyste Te Deum na Mszy Św. o godz.  9.30.

W tygodniu nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 16.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna  się nabożeństwem różańcowym.

W piątek spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Św.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Józefa

Środa  – Róża św. Rity

Czwartek  – Róża św. Jana Pawła II

Niedziela – Róża Matki Bożej Zwiastowania NMP

Informujemy, że z racji obostrzeń sanitarnych podczas nabożeństw w naszym kościele może przebywać 30 osób. Natomiast wokół  kościoła (w obrębie murów ogrodzenia) modlimy się i uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2- metrowe odstępy. Przypominamy o bezwzględnym noszeniu maseczek. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu. Osoby, które przyjmują Komunię Św. na rękę proszone są o podchodzenie do ołtarza od strony zakrystii. Po każdej Mszy Św. istnieje możliwość udzielenia Komunii Św. dla uczestniczących we Mszy Św. w domu.

Abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. osobom starszym i wszystkim tym, którzy odczuwają lęk o swoje zdrowie. Dyspensa obowiązuje aż do odwołania. Istnieje możliwość łączenia się z nami w modlitwie poprzez transmisję na platformie YouTube. 

Uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci Wszystkich Świętych rozpoczniemy tradycyjnie Mszą Św. w wigilię tejże uroczystości 31 października o godz. 18.00. Przewodniczył jej  będzie ks. dr Grzegorz Wąchal.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Nie odkładajmy porządków na ostatnią chwilę, aby śmieci mogły być wywiezione z cmentarza. Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii. 

W ubiegłą niedzielę podczas XX Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 2.300 zł.  Ofiara została przekazana Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (3), Niegoszowice (2), Pisary (1), Rudawa (1). Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z ul. Dunajewskiego (blok 72).  

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – o budowaniu wspólnoty parafialnej, jej zadaniach, w czasach pandemii. Niedziela – dla dzieci Mały Gość i Staś

W minionym tygodniu odeszli  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Władysława Bzukała z Rudawy, śp. Stanisław Wójcik z Brzezinki. Polecajmy ich  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: