Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła / 11. 10. 2020/

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy XX  Dzień Papieski pod hasłem: „Totus tuus”. Jego organizatorem jest Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Środa – wspomnienie (dowolne)  św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek  – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Sobota –  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

W tygodniu nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 16.30.

We wtorek (13 października br.) o godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, następnie różaniec i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Kilka osób zgłosiło chęć do włączenia się w modlitwę  Żywego Różańca. Byłoby pięknym owocem tegorocznych nabożeństw fatimskich powstanie kolejnej róży różańcowej w parafii. Zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu składamy życzenia naszym nauczycielom z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i sukcesów w pracy nad kształtowaniem serc i umysłów naszych dzieci.

W czwartek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VI Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna  się nabożeństwem różańcowym.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Piątek – Róża z Góry Karmel

W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert „Śpiewanie bez granic dla Jana Pawła II” z okazji 100. r  Jego urodzin. Podczas koncertu wystąpią soliści scen operowych z Polski i zagranicy. Transmisja na żywo na Facebooku parafialnym.

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętając o naszych bliskich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, przyjmujemy na modlitewne wypominki za zmarłych. W wypominkach rocznych modlimy się cały rok przed wybraną Mszą Św. Te wypominki przyjmujemy tylko w kancelarii. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych. Kartki na wypominkami na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Na wypominki roczne składamy ofiarę, podobnie, jak na intencję Mszy Św. Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie zostawiajmy sprzątania grobów na ostatnie dni października.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.300 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (6), Nielepice (8), Niegoszowice (3), Rudawa (12). Bóg zapłać rodzinom wspierającym to dzieło w naszej parafii.

Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych podczas nabożeństw w kościele (maseczki, dezynfekcja, zachowajmy odstępy przy podejściu do Komunii Św.). Pamiętajmy, że do Komunii Św. na rękę podchodzimy od strony zakrystii.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy rodziny z Rudawy z ul. Dunajewskiego (blok 74 ).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” film na DVD „Ziemia Maryi” – piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego Widza. Niedziela – dla dzieci: Mały Gość – Staś. Broszura – Nowenna Życia

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Janina Zając z Rudawy,   śp. Stanisława Prusak z Niegoszowic.  Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: