Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła / 04. 10. 2020/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Po południu o godz. 17.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją i wręczeniem różańców dzieciom z klasy 3 Szkoły Podstawowej.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Środa – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Niedziela – XX Dzień Papieski w Ojczyźnie.

W tygodniu nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 16.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek spotkanie dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej. Spotkanie zaczyna się nabożeństwem różańcowym.

W piątek spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Św.

W niedzielę będziemy przeżywać w naszej ojczyźnie XX Dzień Papieski. Przed kościołem ministranci będą kwestować na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o posprzątaniu i uporządkowaniu grobów naszych zmarłych na cmentarzu. Za tydzień kartki z wypominkami na bocznym ołtarzu.

Jeszcze raz przypominamy o przepisach sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Przypominamy o bezwzględnym noszeniu maseczek w kościele podczas nabożeństw i zachowaniu dystansu poza kościołem. Niech będzie to wyraz naszej troski o dobro i zdrowie drugiego człowieka.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Niegoszowic od p. Jana Prusaka.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (3), Kochanowa (1), Młynka (2), Nielepice (3), Niegoszowice (5), Pisary (2), Rudawa (13). Bóg zapłać ofiarodawcom. Trwają w dalszym ciągu prace związane z renowacją murów ogrodzenia kościoła i drogą procesyjną. Dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie tych dzieł w naszej parafii.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu dla dzieci, rolników. NiedzielaMały GośćStaś – nowe pismo dla najmłodszych ( cena 8 zł)

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Marek Siodłak z Siedlca, śp. Janina Zając z Rudawy, śp. Helena Woźniak z Nielepic. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: