Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Poświęcenia Własnego Kościoła /28.10.2019/

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Na Mszy Św. o godz. 9.30 uroczyste „Te Deum”. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziś również przypada 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ministranci przed kościołem zbierają ofiarę dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.

W liturgii Kościoła:
Środa – dzień powszedni. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych. Suma odpustowa o godz.18.00 (wprowadzenie relikwii św. Józefa Bliczewskiego). Zapraszamy parafian, Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, młodzież, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów. W tym dniu nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 na które zapraszamy Róże Żywego Różańca. Prosimy parafian o przyniesienie świec na procesję.
Czwartekuroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg. porządku niedzielnego (Mszy Św. wieczornej nie będzie). Uroczyste nieszpory w kościele o godz. 13.30. Msza Św. na cmentarzu za zmarłych parafian o godz. 14.00. Po Mszy Św. procesja do Pięciu Stacji połączona z wypominkami za zmarłych.
Piątekwspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 17.00. Procesja wokół kościoła połączona z wypominkami o godz. 16.30. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. w kaplicy u sióstr o godz. 8.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania we wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy kolejne rodziny od pp. Załuskich do pp. Chochół (przed odpustem) a na sobotę zapraszamy rodziny od p. Adama Dobrzańskiego do pp. Ślemp.

We wtorek spowiedź przed odpustem od godz. 16.00 (szczególnie zapraszamy dzieci z klasy IV!).

W piątek katecheza dla kandydatów do bierzmowania: klasa VIII szkoły podstawowej i klasa III gimnazjum. Eucharystia o godz. 17.00.

Za tydzień taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Informacja o parkowaniu w uroczystość Wszystkich Świętych w Rudawie z związku z pracami remontowymi na Rynku (kartka).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu. Niedziela – X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pakistan przerwać milczenie. Źródło, Arka – dusze w czyśćcu. Mały Gość – dla dzieci.

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józef Tarnawski z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: