Ogłoszenia duszpasterskie – 31niedziela zwykła B (04.11.2018)

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste (św. Jan Paweł II).

Dzisiaj uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:
Piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej(święto).
Sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
NiedzielaNarodowe Święto Niepodległości. W tym dniu obchodzimy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza Św. z udziałem władz Gminy Zabierzów           o godz. 9.30. Po Mszy Św. program słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej a następnie przemarsz na Skwer Ks. Bukowińskiego (wmurowanie okolicznościowej kapsuły czasu ) i przemarsz na cmentarz (modlitwa za poległych walczących o niepodległość naszej Ojczyzny).

Zapraszamy do modlitwy i uświetnienia uroczystości Poczty Sztandarowe. Prosimy parafian o wywieszenie flag narodowych.

W listopadzie przed wieczorną Mszą Św. będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Niech ta modlitwa będzie wyrazem nie tylko naszej miłości, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Piątek – Róża św. Józefa

Za tydzień, w niedzielę 11 listopada, przypada 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie zobowiązuje nas do modlitwy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich parafian, rodziców, młodzież, dzieci, grupy modlitewne do włączenia się nabożeństwo „Godzina wdzięczności”. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy dziękować i prosić Boga o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.
Program nabożeństwa:
Piątek: godz. 17.00 – Msza św.
godz. 17.30 – Godzina Wdzięczności (kandydaci do bierzmowania).
Sobota: godz. 16.00 – Godzina Wdzięczności (zapraszamy grupy modlitewne z parafii).
Niedziela: godz. 9.30 – Msza św. w intencji Ojczyzny
Koncert słowno – muzyczny
Przemarsz na Skwer Ks. Bukowińskiego i cmentarz

Ważna informacja: Msza św. w pzyszłą o godz. 11.00 została przesunięta na  11.30!!!

Sołtys Rudawy i Rada Sołecka serdecznie zapraszają mieszkańców naszej parafii na Wieczornicę Patriotyczną z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Odbędzie się ona w sobotę 10 listopada br. w Świetlicy Wiejskiej w Rudawie, ul. Rynek o godz. 17.30. Program słowno – muzyczny został przygotowany przez młodzież szkolną z Rudawy i Nielepic. Więcej szczegółów na plakatach.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości odpustowej naszej parafii: dziękujemy Pocztom sztandarowym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, kwiaciarni z Dubia, siostrze Elżbiecie, scholii, panom od baldachimu i wszystkim uczestnikom tejże uroczystości.

W minioną niedzielę podczas 10. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy przed kościołem 1.054 zł dla chrześcijan w Pakistanie. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
Dzisiejsza taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy rodzinom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Ciupek do pp. Przybylskich.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” bezpośrednia relacja dziennikarska z obradującego Synodu o młodzieży w Rzymie. Niedziela – artykuł; Jak przetrwać żałobę… Źródło – Święto Niepodległości.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Piotr Mucha z Rudawy, śp. Bronisława Pawlikowska z Dubia, śp. Stefania Madeja z Krakowa, śp. Stanisław Węgiel z Brzezinki. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: