Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła /21.10.2018/

Dziś, Kościół na całym świecie po raz 92. przeżywa Światowy Dzień Misyjny. Staje się on co roku okazją, by odnowić w sobie gorliwość misyjną i apostolską. Rozpoczyna tydzień modlitw o powołania misyjne. Taca dzisiejsza przeznaczona na misje. Nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
Piątek – wspomnienie (dowolne) bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.
Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Uroczyste Te Deum na Mszy Św. o godz. 9.30. Taca w tym dniu przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

Gminna Rada Seniorów zaprasza mieszkańców Rudawy na spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Spotkanie odbędzie się we wtorek (23 października br.) o godz. 17.00 w Rudawie , Świetlicy Wiejskiej ul. Rynek 5. Temat spotkania: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, finansach oraz innych strefach życia”.

W piątek katecheza dla młodzieży bierzmowanej z klasy VIII Szkoły Podstawowej i klasy III Gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00

Msza Św. odpustowa parafii ku czci Wszystkich Świętych zostanie odprawiona w wigilię tejże uroczystości 31 października o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie ks. dr Andrzej Scąber z Krakowa. Podczas tej Mszy św. zostaną uroczyście wniesione do kościoła relikwie św. Józefa Bilczewskiego.

Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii zaprasza wszystkie małżeństwa (niezależnie od stażu małżeńskiego), chcące pogłębić swoją więź z Bogiem poprzez formację w Kręgu Domowego Kościoła, na spotkanie w niedzielę 28 października br. po Mszy św. o godz. 11.00 do salki katechetycznej. Spotkanie to ma ukazać, czym jest formacja małżeńska i wyjaśnianiem wszelkich wątpliwości. Uczestniczenie w spotkaniu nie jest deklaracją podjęcia formacji. Serdecznie zapraszamy.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża św. Rity
Poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II
Czwartek – Róża Matki Bożej Zwiastowania NMP
Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie odkładajmy porządków na ostatnią chwilę, aby śmieci mogły być wywiezione z cmentarza. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii.

Podczas Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 1. 871. Bóg zapłać. Ofiara została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Pisar od pp. Małgorzaty i Ryszarda Ziębów do końca prawej strony Pisar (sprzątanie przed odpustem).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – Dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie? Niedziela – z filmem: „Totalna wojna. Zabić jak najwięcej”. Źródło – Różaniec za kapłanów.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Janina Łuczkoś z Młynki. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: