Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła / 14. 10. 2018/

Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie XVIII Dzień Papieski pod hasłem: “Promieniowanie ojcostwa”. Jego organizatorem jest Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła
Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu mija 40 r. wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy parafian do modlitwy dziękczynnej za dar św. Jana Pawła II podczas nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież szkolną.
Środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Czwartek – święto św. Łukasza.
Sobota – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej.

W poniedziałek katecheza dla młodzieży bierzmowanej z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa II). Spotkanie  rozpoczyna się Mszą Św.  o godz. 17.00

We wtorek nasza parafia (dekanat krzeszowicki) została zaproszona na Mszę św. o godz. 8.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach w ramach obchodów 40 r. wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Więcej informacji na temat wydarzeń religijnych i kulturalnych związanych z rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły znajduje się na tablicy ogłoszeń. .

Zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym pięknym nabożeństwie i podjęli modlitwę w intencji pokoju na świecie. Szczególne podziękowania składamy Różom Żywego Różańca. Jeszcze raz apelujemy o włączenie się w modlitwę Żywego Różańca ( byłoby miło gdyby powstała nowa róża męska w parafii).

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie zostawiajmy sprzątania grobów na ostatnie dni października. Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Piątek – Róża św. Józefa

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.080 zł. Trwają prace remontowo – budowlane w zakrystii. Więcej informacji za tydzień. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym to dzieło mówimy Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Pisar od p. Krzysztofa Zdziecha do p. Wacława Zięby.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” O tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. Niedziela – Cud za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Źródło – poświęcone 40 r. wyboru pp. Jana Pawła II – Orędownik w niebie.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józefa Pluta z Krakowa, śp. Zdzisław Głogowski z Młynki. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.
Pragniemy szczególnie pamiętać o naszych nauczycielach z racji ich święta Komisji Edukacji Narodowej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: