Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła / 07. 10. 2018/

Za tydzień będziemy przeżywali w naszej Ojczyźnie VIII Dzień Papieski. Będzie przebiegał pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem ministranci będą zbierali ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Środa – wspomnienie (dowolne) bł. Angeli Truszkowskiej, dziewicy
Piątek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
Sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Klub Seniora z Pisar i Rudawy zapraszają dzisiaj na spacer śladami „Historii Żółtej Ciżemki” Antoniny Domańskiej. Początek spaceru o godz. 14.00 od „Domu z Wieżyczką” w Rudawie. W programie imprezy: piknik nad stawem w Pisarach, wystawa fotograficzna, gry i konkursy dla dzieci, słodka niespodzianka, tańce i zabawy dworskie, warsztaty rękodzielnicze.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

W poniedziałek katecheza dla młodzieży bierzmowanej z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa I). Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00

W sobotę 13 października br. o godz. 17.00 zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Nabożeństwo różance po Mszy św. Byłoby pięknym owocem tegorocznych nabożeństw fatimskich powstanie kolejnej róży różańcowej w parafii. Gorąco zapraszamy do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca zarówno kobiety, jak i mężczyzn

W najbliższą niedzielę przypada święto Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom naszej parafii, życząc im satysfakcji oraz sukcesów w procesie kształtowania serc i umysłów naszych dzieci.

W dniach listopadowych pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Ofiarujmy za nich Mszę Św. i modlitwę w wypominkach. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki listopadowe.
Wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii po Mszy Św. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych (najpierw imię, nazwisko). Kartki z wypominkami na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Na wypominki roczne składamy ofiarę, podobnie, jak na intencje Mszy Św. Przypominamy o posprzątaniu i uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych na cmentarzu.

Informujemy, że uroczysta Suma odpustowa ku czci Wszystkich Świętych zostanie odprawiona 31 października br. o godz. 18.00. Podczas Mszy Św. zostaną wprowadzone do kościoła relikwie św. Józefa Bilczewskiego.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnym za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła. Na sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Pisar od pp. Bazarnik do pp. Hrabia.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta DVD „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus istniał i zbawił człowieka. Niedziela – Śledztwo w sprawie Ojca Maksymiliana. Źródło – Różaniec to sposób życia.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Helena Kapelan z Brzezinki. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: