Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła /30.09. 2018/

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
Czwartek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” o godz. 16.00. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. Pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Nielepice – Msza św. o 15.00.
Piątek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Brzezinka – Msza św. o 15.15.
Sobota – wspomnienie (dowolne) Św. Brunona, prezbitera. O godz. 8. 00 Msza Św. u Sióstr Służebniczek. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych i zakrystii.
Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie, o godz. 16.30 różaniec w intencji naszej Ojczyzny a następnie zapraszamy do udziału we „Mszy za Ojczyznę”.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Po południu o godz. 17.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Tradycyjnie do sprzątania i udekorowanie ołtarzy zapraszamy rodziców dzieci klasy III (sobota – godz. 9.30).

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Od jutra ( tj. 1 października) Msza Św. wieczorna o godz. 17.00!!!

W poniedziałek katecheza dla młodzieży klasy VII szkoły podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią o godz. 17.00.

W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasa VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum). Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 17.00. Przypominamy o spowiedzi.

W najbliższą niedzielę w parafii św. Marcina w Krzeszowicach (7 październiak br,) rozpoczyna się w  kurs przedmałżeński.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy parafian o zadbanie oraz posprzątanie grobów swoich bliskich zmarłych. Informujemy, że śmieci, szkło, wypalone znicze wrzucamy do kontenera a kwiaty naturalne, wieńce pozostawiamy obok kontenera. Przypominamy o obowiązku przedłużenia opłaty za miejsce na cmentarzu (opłata ważna 20 lat). Za tydzień kartki na wypominki.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Środa – Róża NMP Królowej Polski

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba. Niedziela – Młodzież – przyszłością Kościoła. Relacja o zbliżającym się synodzie młodych. Źródło – Św. Faustyna wśród aniołów, Arka – Jan Kanty Dominik – dla dzieci.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: