Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela zwykła C/23.01.2022/

Papież Franciszek postanowił, że 3. niedziela zwykła roku liturgicznego będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnie, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.

W tym tygodniu wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. W tym mija 5. rocznica ingresu J.E. abpa Marka Jędraszewskiego. Polecamy Jego osobę Waszej modlitwie.

Wtorek – Róża Zwiastowania NMP

Środa – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że 6 lutego br. rozpoczyna się w parafii św. Marcina w Krzeszowicach kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie kursu o godz. 16.oo w salce parafialnej.

W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Lucyny Chochół do               pp. Brachowskich.

Dziękujemy za ofiary złożone na remont dzwonów: Brzezinka (1). Pisary (1), Rudawa (5). Dziękujemy za przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać ofiarodawcom

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Władysława Madeja z Brzezinki, śp. +Włodzimierza Kurek z Niegoszowic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o wyższych karach dla kierowców. Czy będzie bezpieczniej? W Niedzieli ciekawy artykuł: Jak cenzurują katolików? W internecie blokuje się i szykanuje wierzących. Dla dzieci: Staś, nowy numer Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.