Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela zwykła C /30.01.2022/

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

W środę święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic. Msze Św. o godz. 6.30. 8.00 i 18.00           (Nielepice – godz. 17.00; Brzezinka – godz. 18.00).  W tym dniu obchodzimy XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętamy o modlitwie za siostry Służebniczki. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe. W Polsce jest ok. 1300 sióstr klauzurowych, które poświęciły swoje życie modlitwie za Kościół i za ciebie!

W czwartekGodzina Święta” od godz.16.30. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej a szczególnie  Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek (pierwszy piątek miesiąca) spowiedź od godz. 16.00. (Przypominamy dzieciom z kl. IV o spowiedzi i Komunii Św.). Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub u opiekunek. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek – Róża Matki Bożej Królowej Polski

Informujemy, że w niedzielę (6 lutego br.) rozpoczyna się w parafii św. Marcina w Krzeszowicach kurs przedmałżeński o godz. 16.00.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę   o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od pp. Sobaś do p. Ireny Marona.

Ks. Mirosław Cupek dziękuje uczestnikom pogrzebu jego ojca za obecność, modlitwę i ofiarowane Msze Św.

Taca za tydzień przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy za ofiary złożone na remont dzwonów: Brzezinka (3), Niegoszowice (1), Rudawa (4). Dziękujemy za przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?  Niedziela –  artykuł: Jak wygląda codzienne życie w klasztorze klauzurowym? Dla dzieci: Staś, Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Zofia Madeja z Brzezinki, śp. +Janina Pogan z Nielepic, śp. +Stanisława Bałazy z Krakowa. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: