Ogłoszenia duszpasterskie – piata niedziela zwykła C /06.02.2022 /

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Dodatkowa Msza Św. o  godz. 12.15. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

Dzisiaj mija 1. rocznica święceń biskupich bpa Roberta Chrząszcza.

W tym tygodniu w liturgii:

W poniedziałek wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy. Rocznica nominacji biskupiej kard. Stanisława Dziwisza (1998).

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. XXX Światowy Dzień Chorego. Spotkanie z chorymi z racji panującej pandemii odwołane. Na wieczornej Mszy Św. możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

W niedzielę   nabożeństwo – 40 godzinne godz. 15.00.

Środa – Róża św. Józefa

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

W przyszłą niedzielę pierwsze nabożeństwo – 40 godzinne. Dawniej to nabożeństwo służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu.

Program nabożeństwa 40 – godzinnego:

Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00  i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja według porządku:

Godz. 15.00

Rudawa – domy za cmentarzem: (ul. Dunajewskiego, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa i Bloki na ul. Dunajewskiego) i Rudawa – domy pod plebanią: (ul. Młyńska, ul. ul. Zakątek, ul Zarzecze).

Godz. 16.00

Nielepice i Młynka

Godz. 17.00

Rudawa – Rynek: (ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego) i Rudawa – rek: (ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich)

W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na zakony klauzurowe 1750 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy za ofiary złożone remont dzwonów: Brzezinka (2), Kochanów (5), Niegoszowice (1), Nielepice (1), Rudawa (2). Serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od p. Janiny Pogan dziesięć kolejnych domów z ul. Krzemionki.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – przeczytamy m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach. Niedziela –  Czy zmarli mogą nas odwiedzać? Dla dzieci: Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Stanisława Stawowska                    z Niegoszowic, śp. +Ryszard Pichnar z Nielepic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.