Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela zwykła C /13.02.2022/

Dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo 40 – godzinne. Zapraszamy rodziny z poszczególnych rejonów parafii do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu według porządku:

godz. 15.00 Rudawa – domy za cmentarzem i Rudawa – domy pod plebanią;

godz. 16.00 Nielepice i Młynka;

godz. 17.00 Rudawa – Rynek i Rudawa – rek.

W liturgii kościoła:

Poniedziałek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Niedziela – kolejne nabożeństwo – 40 godzinne wg. porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – Zamek (ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Polaczka) i Rudawa – domy przy szosie

(ul. Śląska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska);

II. godz. 16.00 Niegoszowice i Kochanów;

III. godz. 17.00 Rudawa – Baranówka (ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa) i Rudawa – Borek (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski).

Wtorek  – Róża Matki Bożej Wniebowziętej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota – Róża św. Józefa

W ubiegłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 4.900 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na remont dzwonów: Brzezinka (3), Niegoszowice (1), Nielepice (1), Pisary (3), Rudawa (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od pp. Gościej do p. Małgorzaty Nęcka.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”, a w niej księgi Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Niedziela –  artykuł: Fałszywe oskarżenia wobec Benedykta XVI. Dla dzieci: Mały Gość i Staś

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Stanisława Głogowska z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Ogłoszenie / Gmina Zabierzów

Wójt Gminy Zabierzów informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego zagospodarowania przestrzennego sołectwa Brzezinka wraz prognozą oddziaływania na środowisko. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.