Ogłoszenia duszpasterskie – siódma niedziela zwykła C (20.02.2022)

Dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczęcie kolejnego nabożeństwa 40 – godzinne. Zapraszamy parafian do modlitwy  wg. podanego porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – Zamek (ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Polaczka) i Rudawa – domy przy szosie

(ul. Śląska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska);

II. godz. 16.00 Niegoszowice i Kochanów;

III. godz. 17.00 Rudawa – Baranówka (ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa) i Rudawa – Borek (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski). Na zakończenie adoracji nieszpory. Zapraszamy wyznaczone rodziny do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wtorek – święto Katedry św. Piotra, apostoła

Środa – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy Św. o godz. 17.00.

Niedziela – ostatnie nabożeństwo 40 – godzinne przed Wielkim Postem. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy rodziny z następujących rejonów parafii:

I. godz. 15.00 Rudawa – Przymiarki ( ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej)

II. godz. 16.00 Pisary i Rudawa (ul Dunajewskiego (bloki) ul. Osiedlowa, ul. Olszynowa, ul. Widokowa).

III. godz. 17.00  Rudawa – Podłonie (ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką)

Poniedziałek – Róża św. Rity

Wtorek – Róża św. Jana Pawła II

Piątek – Róża Zwiastowania NMP

Sobota – Róża NMP Nieustającej Pomocy

W niedzielę na Mszy Św. o godz. 18.00 rozdanie książeczek dla dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od Dubia po obu stronach drogi do Osiedla.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Janina Kapelan z Brzezinki. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” znajdziemy m.in, list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty i artykuł wyjaśniający sprawę. Niedziela –  ciekawy artykuł o dzieciach rozwodników. Dla dzieci: Staś  i nowy numer Małego Gościa.