Co roku w ostatnią niedzielę przed Popielcem rozpoczyna się w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. 

W ubiegłym roku Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych alarmował, że “choroba alkoholizmu powoli, ale systematycznie wyniszcza nasz narodowy organizm”. W 2020 r. Polacy wydali na alkohol prawie 40 mld zł. Budowanie trzeźwości i obrona wolności Polaków to zadanie ciągle aktualne, które trzeba podejmować w każdej epoce i w każdej sytuacji na nowo – napisał bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, w Słowie na 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.  

Dzisiaj ostatnie nabożeństwa 40 – godzinne. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej wg. porządku:

I.  godz.15.00 Rudawa – Przymiarki ( ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej).

II. godz. 16.00 Pisary i Rudawa (ul Dunajewskiego (bloki) ul. Osiedlowa, ul. Olszynowa, ul. Widokowa).

III. godz. 17.00  Rudawa – Podłonie (ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką).

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc uchodźcom wojennych z Ukrainy.

Na Mszy Św. o godz. 18.00 rozdanie modlitewników dla dzieci komunijnych.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W środę rozpoczyna się 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W Popielec każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00 (Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00.  Dzieci szkolne (komunijne) zapraszamy na Mszę Św. o g. 18.00.  Papież Franciszek prosi, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą (taca dla ofiar wojny).

W czwartek od godz. 16.30 „Godzina Święta”. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej (szczególnie  Honorową Straż Serca Pana Jezusa). Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 16.00. (Przypominamy o spowiedzi  szczególnie dzieciom z kl. IV). Droga Krzyżowa o godz. 16.30 (dzieci ) a dla dorosłych i młodzieży po Mszy Św. wieczornej.  Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej  można uzyskać odpust zupełny. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii lub u opiekunek. Msza św. w kaplicy Sióstr Służebniczek o godz. 8.00. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. (Brzezinka – godz.16.00 ). Droga Krzyżowa o godz.16.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek – Róża NMP Królowej Polski

Informujemy, że Przedszkole Sióstr Służebniczek prowadzi w najbliższym tygodniu zapisy na rok szkolny 2022/23. Więcej informacji u sióstr w Przedszkolu.

Dziękujemy strażakom z OSP Rudawa, OSP Zabierzów i OSP Brzezinka za podjęcie działań ratowniczych mających na celu zabezpieczenie dzwonnicy, muru kościelnego i przyległego terenu. Należy nadmienić, że drzewo uległo uszkodzeniu podczas wichury.

Rozpoczęliśmy drugi etap remontu dzwonnicy. Dziękujemy za ofiary (koperty) złożone na ten cel: Młynka (1), Niegoszowice (1). Nielepice (1), Rudawa (1). Bóg zapłać ofiarodawcom.

W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

Urząd Gminy Zabierzów przy pomocy OSP Rudawa organizujemy zbiórkę darów dla ofiar wojny na Ukrainie. Dary można składać w Remizie OSP Rudawa codziennie od godz. 17.00 d0 21.00. Szczegóły na stronie internetowej gminy Zabierzów.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od pp. Koźbiał dziesięć kolejnych domów.

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze Gościa niedzielnego znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia rozpoczynającego w tym tygodniu Wielkiego Postu. Niedziela – artykuł o Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu.  Dla dzieci: Mały Gość, Staś.  

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: +Anna Gwóźdź z Brzezinki, śp. +Roman Jałoszyński z Krakowa, śp. +Władysław Siodłak z Rudawy, śp. +Stanisława Korbiel z Niegoszowic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: