Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Wielkiego Postu C (06.03.2022)

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem o godz.17.00. Droga Krzyżowa o godz.16.00 (połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego). Zachęcamy parafian, dzieci, młodzież do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. W Polsce za  udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 (dla dzieci), po Mszy Św. wieczornej dla dorosłych.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Taca przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się: w Łagiewnikach. Przed kościołem ministranci będą kwestować na pomoc dla polskich misjonarzy.

W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej po Mszy Św. o godz. 11.00.

Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona dla ofiar wojny na Ukrainie wyniosła 14.300zł. Dziękujemy także za ofiary złożone do puszek na ten cel w minioną niedzielę. Bóg zapłać za dar modlitwy i ofiary dla walczącej Ukrainy.

Trwają kolejne prace związane z drugim etapem renowacji naszej dzwonnicy. Dziękujemy rodzinom za ofiary złożone na ten cel:  Nielepice (1), Rudawa (1). Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od od pp. Nachel do pp. Kurdziel.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek  – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Bożego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy parafianom składającym ofiarę za dar serca, za troskę wygląd naszego kościoła a szczególne podziękowania kierujemy osobom, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację Grobu w naszym kościele.  

Prasa katolicka: Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę. Jest także kolejna płyta z Kolekcji Stary i Nowy Testament. W tygodniku Niedziela przeczytamy poruszającą historię o uratowaniu zasypanych górników. Dla dzieci – Mały Gość

Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Kobiet pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim Paniom z naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych, radości codziennego życia oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Ogłoszenie Wójta Gminy Zabierzów! Od momentu rozpoczęcia działań wojennych w Ukrainie Mieszkańcy Naszej Gminy czynnie pomagają wszystkim, organizują pomoc materialną oraz miejsca zakwaterowania uchodźców. Władze samorządowe Gminy Zabierzów również zaangażowały się w te pomoc, przekazując do wojewódzkiego systemu relokacji uchodźców informację o przygotowaniu 64 miejsc noclegowych. Docelowo w budynkach komunalnych w Gminie Zabierzów przygotowujemy ok. 150 miejsc dla osób potrzebujących. Szczegółowe informacje m.in. numery telefonów i formularze dotyczące organizacji pomocy znajdą Państwo w przygotowanej ulotce informacyjnej oraz na stronie internetowej Gminy Zabierzów w zakładce „Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: